З’явилася петиція про відновлення пільг для власників електроопалення: як підписати
23 вересня на сайті Офіційного представництва президента України з’явилася петиція, автор якої Рижкова Наталя Михайлівна вимагає повернути пільговий тариф на електроенергію для власників електроопалення, передає NNS, посилаючись на вказаний сайт. В тексті петиції сказано: “28.12.2020 року Кабінет Міністрів України постановою № 1325 відмінив пільговий тариф для населення на електроенергію, затверджений постановою НКРЕКП від 26.02.2015р. №220 “Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню”.
Відповідно до даного рішення, населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), а також яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), ціна за 1 кВт/год складала 0,90 грн. (з ПДВ) за обсяг, спожитий до 3000 кВт год електроенергії на місяць (включно) з 1 жовтня по 30 квітня. Свого часу, починаючи фактично з 2014 року, Держава активно агітувала населення про необхідність встановлення електроопалювальних установок в будинках, що підносилось як крок до енергонезалежності та відмови від опалювання газом.
Програми децентралізації системи теплопостачання свого часу були запроваджені в багатьох містах України, наприклад в м. Нікополь, м. Марганець, м. Куп’янськ, м. Рубіжне, м. Могилев-Подільський, м. Кременчук, м. Покров та багатьох інших. 01.02.2021 р. Кабінет Міністрів постановою № 64 затвердив порядок компенсацій за підвищення тарифів для тих українців, у кого встановлене електроопалення на 1 квартал 2021р. (це вже на 1 місяць менше ніж за умовами пільгового тарифу). На черговому засіданні 28.07.2021р. Кабмін залишив фіксовану ціну на електроенергію для населення на рівні 1,68 грн / кВт-год.
Ми вимагаємо внести відповідні зміни щодо забезпечення на законодавчому рівні механізму реалізації права на пільги населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості), а також яке проживає в багатоквартирних будинках, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання (у тому числі в сільській місцевості), в розмірі 50% від вартості электроэнергії за обсяг, спожитий до 3000 кВт год електроенергії на місяць (включно) з 1 жовтня по 30 квітня». На момент публікації даного матеріалу петицію підписали 859 осіб. Для того, щоб зібрати необхідні для розгляду 25 000 голосів, залишилось 86 днів.
Підписати петицію можна ТУТ.
До теми
- Понад 6,5 млрд грн податку на доходи фізичних осіб перерахували роботодавці краю
- До місцевих бюджетів Закарпаття сплачено понад 113 млн гривень податку на нерухомість
- З початку 2025 року Закарпатська митниця видала 2,8 тисяч сертифікатів EUR.1
- На Закарпатті землевласники поповнили місцеві бюджети майже на 320 млн грн податком на землю
- До місцевих бюджетів Закарпаття надійшло вже понад 1,65 млн грн за адмінпослуги у сфері земельних відносин
- Платники податків Закарпаття сплатили понад 1 млрд грн військового збору
- 26 правопорушень на 104 млн грн – результат взаємодії закарпатських митників із зарубіжними колегами
- На Закарпатті за січень – травень 2025 року платники сплатили майже 257,3 млрд грн ЄСВ
- На Закарпатті зафіксували зростання виторгів у травні — плюс 6,5%
- Енергетичне партнерство: новий формат співпраці між релокованим бізнесом та громадами Закарпаття
- Способи зниження витрат на електроенергію, тему ефективного енергоспоживання та впровадження нових технологій в енергетиці обговорювали в Ужгороді
- Із початку 2025 року у місцевих бюджетах Закарпаття – понад 4,1 млрд грн податків
- Протягом січня – травня 2025 року платники податків Закарпатської області сплатили до зведеного бюджету понад 13 млрд 289 млн гривень
- Понад 360 тисяч тонн гуманітарних вантажів оформили Закарпатські митники від початку воєнного стану
- Технології на варті безпеки: на кордоні зі Словаччиною й Угорщиною випробували нові сканери
- Закарпатська митниця справно наповнює Держбюджет: 8,7 мільярдів скеровано для підтримки економіки України
- Майже 60 млн гривень із роздрібного продажу підакцизних товарів на Закарпатті поповнили бюджети
- На Закарпатті платники податків сплатили понад 846 млн грн військового збору
- Протягом січня – квітня 2025 року у місцевих бюджетах Закарпаття – 3,2 млрд гривень податків
- Деклараційна кампанія – 2025: 123 закарпатців задекларували дохід понад 1 млн грн кожний
До цієї новини немає коментарів