Помандрувати низкою країн, не залишаючи Ужгорода, можна завдяки творчості художників Закарпаття

Добірку склали полотна, інспіровані багатьма мальовничими куточками планети: від принад рідного краю (Антон Ковач, Іван Дідик) – до зображень природи, архітектури й мешканців різних країн Європи (Борис Кузьма, Одарка Долгош, Володимир Павлишин, Надія Дідик), а також США (Василь Вовчок) і регіонів Азії (Наталія Сіма-Павлишин, Олександр Монич). Дехто ж запропонував помандрувати до особливих місць, яких не знайдеш на мапі – «Зелене місто» та «Кольорове місто» Петра Фелдеші, «Подорож у світ кольорів» Миколи Шете, «Бабусині яблука. Подорож у спогад» Ольги Лукач та ін.
Привітали учасників із відкриттям виставки директор департаменту культури Закарпатської ОВА, заслужений артист України Євген Тищук, голова Закарпатської організації Національної спілки художників України, народний художник України Борис Кузьма, голова секції графіки ЗО НСХУ, заслужений художник України Іван Дідик та голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури, заслужена працівниця культури України Наталія Товтин.
У виступах мовили про подорожі як цінне джерело культурного збагачення і натхнення для всіх. Люди ж мистецтва – не лише привозять із мандрівок яскраві враження, а й осмислюють їх та інтерпретують у своїх творах, занурюючи глядачів в атмосферу нового, незвіданого, захопливого.
Нинішня тематична експозиція налічує 35 робіт – саме в стількох чудових подорожах, по-особливому відчутих і відтворених митцями краю, охочі зможуть побувати протягом двох тижнів.
Водночас, Борис Кузьма зазначив, що ця мистецька зустріч – не завершальна. 19 грудня (попередньо) митці за багаторічною традицією запросять мешканців і гостей Закарпаття на «Різдвяну виставку», підіб’ють насичений подіями рік, а також учетверте відзначать лауреатів власної спілчанської премії – «Кращий художник року».








До теми
- Поліція Закарпаття встановлює обставини ДТП, у якій загинув неповнолітній мотоцикліст
- Службовий статус для незаконного переправлення військовозобов’язаних: ДБР викрило правоохоронця на Закарпатті (ВІДЕО)
- В Ужгороді завтра, 29 липня, прощатимуться із полеглим захисником Володимиром Рогачем
- На Закарпатті засуджено водійку, з вини якої в аварії загинули мати та 13-річний син
- Поліцейські притягнули до відповідальності порушника, який здійснив забруднення території поблизу озера Синевир
- Закупівля томографа для дитячої лікарні з переплатою на 5 млн грн - на Закарпатті судитимуть посадовців обласної лікарні
- Під час Ужгородської регати зібрали 94,8 тис. грн для ЗСУ
- Стрілянина в районі Шахтинського лісу: в Ужгороді взято під варту підозрюваного, який стріляв у правоохоронців
- Ужгород попрощався із 36-річним захисником Олександром Карбованцем
- В Ужгороді проведуть благодійний велозаїзд Big City Ride на підтримку ЗСУ
- Поліція Закарпаття встановлює обставини смертельного наїзду на велосипедиста на Хустщині
- На Міжгірщині мікроавтобус збив пішохода: 38-річного чоловіка госпіталізували з тяжкими травмами
- В Ужгороді завтра, 28 липня, прощатимуться із полеглим захисником Миколою Філюком
- Поліцейські перевіряють інформацію щодо можливого забруднення природоохоронної території поблизу озера Синевир
- Трьох прикордонників Чопського загону нагородили державними нагородами
- Гірські рятувальники на Рахівщині надали допомогу 18-річній туристці
- 20 кілограмів металевого сплаву, схожого на срібло, виявили на кордоні з Угорщиною
- Рятувальники Закарпаття отримали сучасне обладнання від благодійного фонду «Українські Вогнеборці»
- Не зміг обманути - спробував підкупити: прикордонники викрили хабародавця у «Лужанці»
- Теплиця з коноплями та застава майже мільйон: на Хустщині поліція затримала 33-річного чоловіка

До цієї новини немає коментарів