В Ужгородському Скансені організували майстер-клас із писанкарства для дітей вимушених переселенців

В Ужгородському Скансені організували майстер-клас із писанкарства для дітей вимушених переселенців
Майстер-клас із писанкарства провели 13 березня в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту. Це вже третій такий безкоштовний захід, повідомив Суспільному директор закладу Василь Коцан.

 

За його словами, працівники Скансену долучилися до всіх мистецьких організацій Ужгорода, які влаштовують подібні заходи як арттерапію, зокрема для тих, хто приїхав з інших областей України.

9-річному Євгену прийти на майстер-клас запропонувала мама. Вони в Ужгороді вже 5-ий день. Приїхали з Києва. Писанку Євген зробив двоколірну – синьо-жовту.

"Моя мама побачила оголошення. І їй сподобалося, і мені теж. І я вирішив іти сюди. Я роблю писанку. Наношу на неї крапочки. Потім я підійшов до вчительки і вона мені розмалювала писанку в жовтий. Я сам в жовтому, люблю жовтий. Залишу собі писанку на згадку про Ужгород", — розповів хлопчик.

Рожеву писанку зробила киянка Злата, дівчинка каже: "Спочатку треба взяти віск, потім крапочки, а потім фарбу. Мені цікаво ось цей процес робити. Я спочатку хотіла фіолетовий, а коли підійшла до фарб, то мені сподобався рожевий. Я найбільше рожевий люблю".

"Ми одразу виїхали, бо за вікнами почули ті самі вибухи. Одразу зібралися й приїхали сюди. Для дітей це дуже важко. Весь час ти чуєш ті новини. Хочеш не хочеш, але до дитини доходить ця інформація. І дитині зараз щоночі сняться погані сни, вона плаче. І коли я їй запропонувала приїхати на цей майстер-клас вона дуже зраділа. І залюбки приїхала сюди. Ми раніше пробували таке робити, але іншим методом. Воском вперше. Їй подобається", — розповіла мама Злати, яка й привела доньку на майстер-клас.

А 5-річна Марта назвала свою крапанку "Нептун". За словами мами Наталії, приїхали три дні тому з Києва. Каже: такі заходи допомагають відволіктися.

"Спочатку ми почали просто щось малювати. Але потім вона вибрала червоний колір, бо дуже любить космос каже: це буде в нас Марс. А потім. Коли ми ще дізналися, що можна ще другий колір зробити – вибрали вже фіолетовий, бо вже в нас Нептун. Це дуже класна тема. Тому що ми вже вулиці всі обійшли, майданчики обійшли. Ужгород дуже чудове місто. То мамі цікава вся архітектура, мама вже це все розуміє. Дитина в 5 років цього ще не розуміє. І їй цікаво щось поробити ручками. Тим паче, що ми ніколи не робили писанок", — відзначила Наталія.

Писанкарка Вікторія Симкович обрала для учасників заходу просту техніку розпису.

"Тому що це діти різних вікових категорій. І щоб це і задоволення принесло – в нас це будуть писанки-крапанки, де будуть крапочки на писанках різного кольору. Ми використовуємо шкарлупи яєць видутих, потім оцет яким знежирюємо шкарлупу і, відповідно, фарби анілінові й віск. І все. Працюємо в групі близько 5-6 дітей. Так краще, тому що ти можеш до дитини підійти, щось пояснити. І, відповідно, буде десь проходити певна магія, тому що діти працюватимуть і з воском, і вогнем, і фарбою. Думаю діткам це принесе задоволення. Це як перші промені підготовки до Великодня", — розповіла майстриня.

Майстер-клас із писанкарства тривав дві години. За словами директора музею Василя Коцана, наступні такі заходи анонсуватимуть на своїх сторінках у соцмережах. Також він зауважив, що до майстер-класів запрошують не лише дітей вимушених переселенців, а й місцевих жителів.

Cуспільне Закарпаття

 

14 березня 2022р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів