Міський голова Ужгорода зустрівся з консультантами Міжнародної організації з міграції

Гостей цікавило, скільки в Ужгороді вимушених переселенців і що місто для них потребує. Як зазначалося, за приблизними підрахунками, в обласному центрі Закарпаття зараз проживає близько 50 тисяч вимушених переселенців, переважна більшість – у приватному секторі, готелях, хостелах. На 4 квітня через департамент соціальної політики та ЦНАП міської ради 4175 переселенців отримали довідки про статус внутрішньо переміщеної особи. Інформацію про 6 908 осіб із числа переміщених чи евакуйованих внесено до системи «Ужгород. Переселенці». Загалом через реєстрацію міської ради пройшли понад 15 тисяч осіб, багато хто виїхав за кордон або знайшов житло за межами Ужгорода, однак усім надали необхідну допомогу.
Представники IOM UN Migration розповіли, що побували у всіх трьох десятках місць в Ужгороді – школах, спорткомплексах, гуртожитках, де тимчасово розміщені вимушені переселенці, з’ясовували, що саме потрібно для їхнього побуту.
Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що насамперед потрібні продукти, адже зараз людей годують, видаючи талони на гарячу їжу у визначених закладах, але це тимчасове вирішення проблеми. Із міського бюджету видатки на харчування вже склали 2,7 млн грн. Потрібна також допомога з матрацами, засобами гігієни. Звісно, люди, які проживають у школах, гуртожитках тощо, надзвичайно потребують відокремленого житла, наприклад, модульних будиночків.
Представників міжнародної організації також попросили допомогти зі спеціалізованим автомобілем для міського терцентру, де проживають самотні літні люди, більшість із яких потребують стороннього догляду. Заступник міського голови Вадим Борець розповів, що до підопічних терцентру, які там живуть, зараз додалося чимало стареньких, хворих з інших регіонів, а їх часто потрібно відвозити, скажімо, в медичні заклади, установи та організації для відновлення документів, оформлення статусу тощо. Потрібна, нехай не нова, машина з можливістю перевозити людей на візочках, – зазначили на зустрічі.
Домовилися, що надалі будуть постійно обмінюватися інформацією, щоб міжнародна організація швидко й ефективно долучалася до реагування на проблеми, які Ужгород вирішує для людей, що змушені були сюди переїхати, рятуючись від війни.
Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради
До теми
- Ужгород та Бахмут підписали Декларацію солідарності
- В Ужгороді відкрили регіональне представництво координаційного штабу щодо військовополонених
- Закарпаття та Румунія поглиблюють співпрацю прикордонних регіонів – зустріч в ОВА
- В Ужгороді у ветеранському просторі «Вдома» надаватимуть послуги фахівці ЦНАПу міськради
- В Ужгороді обдарована молодь може отримати 10 000 гривень премії міського голови
- В Ужгороді визначилися із місцем будівництва майбутнього великого ветеранського простору
- Перспективи посилення енергетичного сектору Закарпаття обговорили в Ужгороді
- Чергове засідання виконкому Ужгородської міськради: чого стосувалися понад 2 десятки прийнятих рішень?
- В Ужгороді надаватимуть послугу "Соціальне таксі"
- Автобус Ужгород – Братислава: прямий маршрут до столиці Словаччини
- Перспективи реконструкції та розширення приміщення Ветеранського хабу Закарпаття в Ужгороді обговорили на зустрічі в ОВА
- Мирослав Білецький зустрівся із духовенством краю
- Відкриття нових пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні в межах Закарпаття обговорили під час двосторонньої зустрічі
- В Ужгороді діятиме тимчасова заборона на встановлення шлагбаумів на землях комунальної власності та ОСББ
- В Ужгороді уточнили перелік вулиць, закріплених за закладами загальної середньої освіти
- Віктор Микита зустрівся з представниками угорської громади Закарпаття
- Завтра в Ужгороді запрацює ще один майданчик для платного паркування
- Сьогодні на Закарпатті День жалоби за жертвами атаки в Кривому Розі
- 3479 водіїв оштрафували через несплату за паркування в Ужгороді
- На будівлі ужгородської міської лікарні встановлять сонячні панелі - стартував грантовий проєкт
До цієї новини немає коментарів