Зустріч із керівниками та власниками служб таксі провели сьогодні в Ужгородській міській раді
Начальник відділу транспорту Петро Бобик зазначив: позитивно, що зростає конкуренція на ринку перевезень на таксі в нашому місті і, як наслідок, пасажири мають змогу отримувати якісніші послуги. Проте ключове питання – аби всі служби працювали в рівних умовах і сплачували податки, щоб захищеними були і водії, які надають послуги, і пасажири, а місто мало надходження коштів для розвитку дорожньої інфраструктури. Загалом же ситуація на ринку таксі складна, намагання протягом багатьох років врегулювати її на державному рівні не завершилися прийняттям закону, попри розробку багатьох законопроєктів. В Ужгороді рішенням виконкому визначені місця для стоянок таксі, їх дооблаштують, якщо буде потреба у збільшенні локацій – необхідно подавати пропозиції у міську раду.
Заступник начальника Державної податкової інспекції в Ужгороді ГУ ДПС у Закарпатській області Василь Дюлай відзначив, що зараз податкове навантаження зведено до мінімуму, і, сплативши зовсім невеликий відсоток від заробленого, служби таксі уникають штрафів у разі перевірок, дбають про майбутню пенсію для водіїв, сприяють ремонтам, утриманню міських доріг. За словами податківця, до них зараз дуже багато запитів із проханням підтвердити діяльність, сплату відрахувань 25-30 років тому, бо людям не вистачає стажу для виходу на пенсію, а тому кожному, навіть молодим, потрібно працювати легально і думати про своє забезпечення на схилі років. Тоді як чимало служб таксі офіційно показують, що у них працює мінімальна кількість людей або й жодного.
Заступниця начальника управління економічного розвитку міста Ужгородської міськради Олеся Афанасьєва наголосила, що за попередніми підрахунками через неналежну роботу таксистів щомісяця міський бюджет недоотримує близько 700 тисяч гривень. Водії, які працюють на власних авто, не хочуть реєструватися як ФОП, а служби не укладають із ними договори, тому складно когось притягнути до відповідальності у разі нанесення шкоди місту чи пасажирам, надання неякісних послуг тощо.
Радник міського голови, депутат міськради Григорій Шевчук акцентував: усі, на ринку перевезень таксі повинні працювати у рівних умовах, не може бути так, що великі мережеві компанії, сервіси не сплачують в місто податки, однак при цьому користуються міськими дорогами, які постійно потрібно обслуговувати, ремонтувати.
За підсумками наради вирішили, що як і планувалося, незабаром розпочнуться перевірки, насамперед таксистів, які працюють на залізничному вокзалі та на площі Корятовича. Нагадаємо, понад місяць тому представників служб таксі на засіданні робочої групи у міськраді Ужгорода про це попередили і просили їх упорядкувати свою діяльність. Перевізників, які працюють у правовому полі, це жодним чином не стосуватиметься.
Ужгородська міська рада
До теми
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- В Ужгороді провели акцію з підтримки жінок у кризовій вагітності
- На Закарпатті розпочинають міжнародний проєкт зі збереження культурної спадщини краю за допомогою 3D-сканування
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Понад 4,5 тисячі закарпатців захворіли минулого тижня на ГРВІ
- У Закарпатському центрі нейрохірургії та неврології щодня приймають 10 пацієнтів з епілепсією
- Епідемія йде на спад: порівняно з минулим тижнем на Закарпатті хворих на 12% менше
- Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
- Закарпатські інженери виготовляють енергозберігаючі системи та акумулятори
- Розвиток туризму й енергонезалежність: вигоди від встановлення вітрових станцій на Закарпатті
- Як називали дітей у 2024 році, зокрема й на Закарпатті? Мін'юст назвав найпоширеніші та рідковживані імена
До цієї новини немає коментарів