Близько 1 200 автомобілів оформили через Закарпатську митницю за безпільговим розмитненням з 1 липня

Близько 1 200 автомобілів оформили через Закарпатську митницю за безпільговим розмитненням з 1 липня
Близько 1 200 автомобілів оформили через Закарпатську митницю за безпільговим розмитненням з 1 липня. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника митного поста "Ужгород-вантажний" Закарпатської митниці Христина Герасимюк.

 

За її словами, надходження до держбюджету становить 278 мільйонів гривень. Нагадаємо, що з 5 квітня по 30 червня 2022 року громадяни могли розмитнювати автівки без сплати податків. Утім, депутати ВРУ скасували пільговий механізм та повернули звичайне оподаткування, яке розпочало працювати з 1 липня.

Автомобіль 2004 року випуску, який власник придбав у Польщі показує митний брокер Дмитро Макара. Чоловік розповів, про його вартість та вартість розмитнення: "Його вартість у гривнях вийшла 64 тисячі у Польщі, а розмитнення його на цей момент коштує 99 тисяч 100 гривень. З них 6 366 гривень — це мито, 65 600 — це акциз, і 27 тисяч 200 гривень — це ПДВ. Її розмитнення дорожче на цей час коштує, ніж її придбати за кодоном".

Зараз податки за розмитнення автомобіля складають від 35 до 45 % від його вартості, каже митний брокер Георгій Бачинський. За його словами, кількість авто, які завозять з-за кордону значно знизилася. "Зараз у людей психологічний бар'єр: якщо вони звикли за три місяці нічого не платити фактично, а тепер платити 35-45 відсотків ніхто не хоче. Тим більше під час пільгового періоду в Європі значно підвищилися ціни на машини і тепер виходить авто дешевше тут купити, ніж завезти з-за кордону. Тому на даному етапі це цікавить лише одиниці", — каже чоловік.

З 1 липня відновили оподаткування автомобілів на загальних підставах, розповідає заступниця начальника митного поста "Ужгород-вантажний" Закарпатської митниці Христина Герасимюк.

"Зараз під час митного оформлення громадянам в установленому законом порядку нараховуються митні платежі: мито, акцизний податок та податок на додану вартість. Тож зараз спостерігається тенденція до зменшення кількості оформлень транспортних засобів громадянами. Це передусім пов'язано з тим, що ті громадяни, які бажали ввезти транспортний засіб, вони скористалися пільговим періодом. У порівнянні — впродовж пільгового періоду Закарпатською митницею було оформлено близько шести або шести з половиною тисяч транспортних засобів, то зараз цей показник складає 1197".

За словами Христини Герасимюк, загалом в Україні за пільговим розмитненням оформили близько 19 тисяч автомобілів, на суму майже 2,5 мільярди гривень.

Суспільне Ужгород

 

04 серпня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів