Область потонула у смітті

Окремим пунктом порядку денного колегія ОДА, засідання якої відбулося сьогодні, розглянула стан благоустрою населених пунктів області.

 

Цифри, які наводив начальник Держуправління екології та природних ресурсів в Закарпатській області Михайло Садоха, вражають. Так, в області маємо у спадок від колишніх промислових виробництв 25 гальванічних дільниць, на яких накопичені шкідливі речовини, а від колгоспів – 271 тонну заборонених нині або невизначених хімікатів.

Не меншу загрозу закарпатському довкіллю несуть інші міни сповільненої дії – сміттєзвалища. На сьогодні понад 2 тисячі гекарів землі – під 313 санкціонованими сміттєзвалищами, на яких звезено понад 4 мільйони тонн побутових відходів. Але справжнє лихо – несанкціоновані смітники. Вони розкинулись повсюди – при дорогах і безпосередньо під обійстями закарпатців. Зараз під ними зайнято 2,6 відсотка орних земель області. Міські і сільські ради практично не займаються цими питаннями. У небагатьох селах організовано і систематично вивезять сміття на впорядковані смітники. Отож, як підкреслив Олег Гаваші, вже наступного тижня він проїдете всіма районами області, аби на власні очі побачити, як дбають керівники на місцях про довкілля. Після цього висновки будуть зроблені неоднозначні.

Прес-служба ОДА

 

20 квітня 2006р.

До теми

Коментарі:

  1. Юля не Тимошенко 2006-04-21 / 13:13:00

    Гаваші та Садоха , віники в руки й вперед -підмітати , прибирати сміття !
    "Неваловшні" навести порядок в області - прибирайте самі !

  2. еміл 2006-04-21 / 10:57:00

    незрозуміло кому Гаваші, який сидить на чемоданах,посилає свої висновки! Однозначно не головам сільських рад, вони йому не підконтрольні! Кражче б він, щось робив, а невисновки вигадував! Роби суботник, бери лопату і вперед, принц......

  3. jarina 2006-04-20 / 20:43:00

    Цікаво, у чому ж полягатимуть ті висновки? Може, Гаваші звільнить обраних народом сільських голів? Насправді, можна б навести хоч відносний порядок, якби залучити до прибирання територій тих людей, які вже роками (з невеличкими перервами) перебувають на обліку у районних центрах зайнятості. Їм хіба держава має гроші платити тільки за те, що вони вчасно приходять на біржу відмічатися? Хай би ті гроші відпрацьовували, тоді і чистіше стало б, і безробітних поменшало.