В Ужгороді проводять заняття для дітей-переселенців у рамках програми «Зелені канікули»

Завдяки нашим заняттям, дослідженням, майстер-класам діти отримали нові емоції та знайомства, розкрили в собі нові вміння, здобули нові знання, а завдяки екскурсіям по місту та в краєзнавчий музей більше пізнали Ужгород та історію краю. Це головна мета програми «Зелені канікули», яка покликана допомогти дітям, які були змушені покинути власну домівку через війну, адаптуватися до життя в іншому середовищі.Ми підсумували перші результати нашої діяльності та дізналися у самих дітей, які враження вони отримали від участі у нашій програмі.0951872341 Сергій




Завдяки захопливим екодослідженням діти змогли більше пізнати природу довкола: спостерігати за водоплавними птахами на озері, розглянути зовнішню будову комах та рослин з допомогою лупи. Знайомство з флорою та фауною у незвичний спосіб розширює екологічно орієнтований світогляд дітей.Інтерактивні ігри на знайомство та спільні творчі заняття допомагають дітям краще комунікувати з новими людьми, вміти розповісти про себе, ділитися своїми думками та слухати співрозмовника. Це виховує у них повагу одне до одного, допомагає дітям краще звикнути до нових соціальних умов, відчути себе частиною колективу. Сором’язливим дітям ми давали більше часу на адаптацію та поступово розкривали їхні особистості. Такі ігри як «Знайди своє дерево» допомагали дітям будувати нові соціальні зв’язки, вчитися довіряти одне одному та проявляти себе.
Зокрема, у перший день «Зелених канікул» дітлахи зображали на папері те, за чим найбільше сумують. Хтось – за домівкою, хтось – за домашніми улюбленцями, а хтось – за батьком, який захищає Україну. Діти малювали малюнки для наших захисників, за власним бажанням ліпили з пластиліну патріотичні символи, як, наприклад, прапор чи державний герб України. Така арттерапія сприяє пом’якшенню негативних наслідків війни та адаптації дітей-переселенців до життя в іншому середовищі.«Мені тут подобається, бо я стала більше часу проводити на свіжому повітрі. Стала більше любити природу, почала більше малювати, виготовляти щось з паперу»
Марія, 10 років, Харків.«Мені сподобалась презентація про птахів. Я дізнався, що у різних птахів різний дзьоб. Бувають хижі і травоїдні птахи. А ще я виготовив свою першу витинанку з паперу у формі сніжинки»
Антон, 10 років, Харків

Дмитро, 11 років, Харків


Алла, 10 років, Київ
«Якщо ми не будемо сортувати сміття, то вся природа буде як одне сміттєзвалище. Зараз я знаю, що є скло, папір, пластик і метал. А ще органіка – це листя, дрібні гілки, скошена трава, залишки овочів»
Кіра, 10 років, Херсон








Хочу подякувати за «Зелені канікули», діти спілкуються разом, знаходять нових друзів, і якщо залишатися тут через війну, то це цінна можливість для дітей познайомитися, дізнатися щось нове, позитивне. Я дуже вдячна, що ми потрапили сюди» – ділиться думками мама одного з учасників нашої програми Ольга Соколюк.
Жінка виїхала з родиною з Ірпеня 1-го березня, а вже за 3 дні у місті зруйнували мости і виїхати було неможливо. За словами Ольги, у місті були постійні обстріли, одночасно закрилися магазини, банки, аптеки, школи. Приїхавши на Закарпаття для неї та дітей стало приємним здивуванням повернутися до мирного життя після всього пережитого.


Програма «Зелені канікули» триватиме до кінця вересня та включатиме дослідження на теми: «Лісові екосистеми», «Відновлювана і невідновлювана енергія», «Енергія сонця», «Енергозбереження», «Птахи в умовах урбанізації». Також ми організуємо одну екскурсію автобусом до Мукачівського замку «Паланок» для ознайомлення з культурою краю.




Переглянути детальніше як проходить наша програма ви можете у відеоматеріалі TV21 Унгвар, а також телеканалу М-Студіо.



До теми
- Яких груп крові бракує в лікарнях Закарпаття цього тижня
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Закарпаття приймає родини, що шукають безпечний прихисток - приїхали 24 людини із Дніпропетровщини
- Феномен Сергія Федаки. Той, хто написав «Історію України» в 16 томах
- На Закарпатті знову терміново шукають донорів
- Закарпатська обласна станція переливання має знову велику потребу у крові для ЗСУ!
- У лікарнях Ужгорода та Закарпатської області — дефіцит донорської крові всіх груп та резусів
- В Ужгороді терміново шукають донорів для наших захисників
- Жіночий простір SVIDOMA CLUB запрошує на захід, під час якого збиратимуть кошти для дитячого будинку «Затишок»
- В Ужгороді 15 січня прощатимуться з професором Сергієм Федакою
- Як живе українська громада в Угорщині: репортаж із Будапешта
- "Віддаємо свою кров, щоб врятувати чиєсь життя". Історії закарпатських волонтерів
- В Ужгороді батько змушував малолітню дитину просити гроші, сам спостерігав на відстані
- У закарпатки, яка пиячила, вилучили трьох дітей
- Автокемпер надрукували на 3D-принтері в Ужгороді
- 300 тисяч ВПО фіксують на Закарпатті мобільні оператори
- Понад 300 ромських дітей в Ужгороді пройшли підготовку перед вступом до школи
- Закарпатські гвардійці знайшли жінку, яка зникла понад тиждень тому
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп та резусів
- На Закарпатті вимушена переселенка з Одеси безкоштовно надає косметологічні послуги у "Безбар'єрному салоні"
До цієї новини немає коментарів