УжНУ – співзасновник європейського університетського кластера Східного партнерства
Днями зроблено ще один крок до цієї мети – Ужгородський національний університет став одним із засновників університетського кластера Східного партнерства (EPUC). 19 жовтня ректор УжНУ Володимир Смоланка взяв участь у церемонії офіційного підписання Меморандуму про порозуміння, яка пройшла у Празі, в Карловому університеті, за участі ректорів університетів-партнерів, дипломатів, представників МЗС та Міністерства освіти, молоді та спорту Чеської Республіки.
До Консорціуму увійшли 11 університетів країн-членів Європейського Союзу та асоційованих країн Східного партнерства. Примітно, що Україна представлена найчисельніше – аж 4 провідними університетами держави. Окрім УжНУ, це також Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка та Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Також до Консорціуму увійшли Карлів університет (Чехія), Кельнський університет (Німеччина), Міланський університет (Італія), Варшавський університет (Польща), Університет Етвеша Лоранда (Угорщина), а також Тбіліський державний університет імені Іване Джавахішвілі (Грузія) та Державний університет Молдови (Молдова).
– Я надзвичайно рада, що за створенням цієї ініціативи стоїть саме Карлів університет. Завдяки таким проєктам він стає справді відкритим простором, який підтримує студентів із різних країн і культур. Водночас я вірю, що ця ініціатива зробить значний внесок у поширення європейської академічної практики, – зазначила ректорка Карлового університету Мілена Кралічкова.
А Володимир Смоланка наголосив, що ця ініціатива – стратегічний крок до партнерства нового рівня. Адже консорціум – це платформа, як дає унікальні можливості глибшої й ефективнішої співпраці між університетами. Ректор УжНУ переконаний, що завдяки університетському кластеру Східного партнерства розвиватимуться спільні дослідження та реалізуватимуться багатосторонні проекти з актуальних проблем сьогодення.
– Серед основних наших проєктних пріоритетів – запровадження інноваційних методів організації навчального процесу, популяризація місцевої культури та збереження спільної історичної спадщини, поширення досвіду в галузі енергоефективності та енергозбереження, розвиток сфери охорони здоров’я та посилення євроінтеграційних процесів, – зазначив Володимир Смоланка.
Під час заходу він презентував партнерам приклади успішно реалізованих спільних міжнародних проєктів у сфері освіти і науки. І висловив сподівання, що нові інструменти, які стануть доступними учасникам Консорціуму, будуть ефективно використані вітчизняними вишами.
– Для українських університетів це чудова можливість розширити партнерство у спільних міжнародних проектах, реалізовувати культурно-гуманітарні ініціативи, організовувати спільні програми підготовки, налагоджувати обмін досвідом професорів та студентів. Для нас важливим є вивчення досвіду європейських академічних практик і запровадження їх нових форм в Україні, – підсумував Володимир Смоланка.
Ярослав Світлик
uzhnu.edu.ua
До теми
- Науковці біологічного факультету УжНУ представили свої напрацювання на з'їзді Українського ботанічного товариства
- Науковці УжНУ активно долучилися до воркшопу з біоінформатики та обчислювальної біології у Румунії
- Монографія ужгородських науковців вийшла у видавництві Cambridge Scholars Publishing
- Науковці біологічного факультету УжНУ провели воркшоп на тему екологічного стану поверхневих вод
- Навчання від практиків: як навчають ІТ на кафедрі кібернетики і прикладної математики УжНУ
- За високими стандартами енергоефективності: в УжНУ триває масштабна модернізація будівель
- На Закарпатті створять цифрові навчальні центри
- Віртуальну екскурсію археологічним музеєм УжНУ створили студенти (ВІДЕО)
- Літній університет-2023 приймає цього року старшокласників з усього Закарпаття
- Окуляри віртуальної реальності передали для закарпатських вчителів
- УжНУ посідає 3-6 місце серед українських вишів рейтингу University Impact Rankings 2023 від Times Higher Education
- На Закарпатті стартувала вступна кампанія до закладів професійно-технічної освіти (ВІДЕО)
- Закарпаття успішно завершує навчальний рік в умовах воєнного стану
- На Закарпатті понад 9 тисяч випускників шкіл складатимуть Національний мультипредметний тест
- В УжНУ готують психологів, які допомагатимуть постраждалим справлятися з наслідками війни (ВІДЕО)
- День відкритих дверей на факультеті математики та цифрових технологій УжНУ (ВІДЕО)
- Понад 1270 заяв подано до першого класу в навчальних закладах Ужгорода (ВІДЕО)
- Факультету міжнародних економічних відносин УжНУ – 25! (ВІДЕО)
- Лише в освітній галузі тільки однієї закарпатської сільради – понад півмільйона гривень втрат
- Для студентів УжНУ провели виїзний урок у Генеральному консульстві Угорщини в Ужгороді (ВІДЕО)
До цієї новини немає коментарів