Світловідбивачі для пішохідних переходів встановили в Ужгороді. Як на це реагують жителі міста
![Світловідбивачі для пішохідних переходів встановили в Ужгороді. Як на це реагують жителі міста](/images/news/2022/11/max/5445445.jpg)
На вулиці Минайська в Ужгороді на двох пішохідних переходах встановили світловідбивачі, аби ввечері водії бачили, що попереду зебра. Ужгородка Олександра щодня їздить цією дорогою. Вона розповіла: "Ввечері взагалі не видно людей, якщо вони одягнені в чорне. Ці світловідбивачі допомагають тільки водіям, мабуть. Вони потрібні, бо ввечері, коли їдеш машиною, то їх видно. Потрібні для водіїв в першу чергу. Я так вважаю, як водійка".
"Світловідбивні елементи потрібні не тільки на дорожній розмітці, але й на людях також", — вважає ужгородець Андрій.
В Ужгороді мають підсвітити світловідбивачами 20 пішохідних переходів, — розповів директор департаменту міської інфраструктури міськради Віталій Гільтайчук. За його словами, таке рішення прийняли на виконкомі 9 листопада.
"Ми попередньо закупили світловідбивні елементи, які будуть встановлені на центральних артеріях міста з найбільш насиченим трафіком руху автомобілів. Це такі вулиці: Минайська, Можайського, Проспект Свободи, Собранецька та інші. Наразі вже встановили на трьох вулицях: Грушевського, Минайській та Проспект Свободи", — розповів Віталій Гільтайчук.
За його словами, один світловідбивальний елемент коштує близько 200 гривень. На один пішохідний перехід йде від 12 до 18 таких світловідбивних елементів. Всього з міського бюджету витратили 100 тисяч гривень на закупку цих матеріалів.
Речник Патрульної поліції Закарпаття Ернест Завадський розповів: через те, що вуличне освітлення вимикають, ввечері водії майже не бачать пішоходів. Тому, аби не потрапити в аварію, необхідно носити світловідбивні елементи у темну пору доби та переходити дорогу в спеціально відведених для цього місцях. За його словами, за минулий тиждень патрульні оштрафували 174 пішоходів, які не дотримувалися правил дорожнього руху.
"Пішоходів притягнули до відповідальності за те, що вони не згідно з правилами дорожнього руху перетинали дорогу, або знаходилися на проїжджій частині. Це впливає на дорожню обстановку і на ризик виникнення ДТП", — розповів Ернест Закавадський.
З 2020 року пішоходи у темний час доби мають носити світловідбивачі. Такі зміни до правил дорожнього руху прийняла Верховна Рада. Штраф за відсутність світловідбивачів — 255 гривень.
Суспільне Закарпаття
-->
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим захисником – капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком
- Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- В Ужгороді відбулися хіротонія та інтронізація єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора
- До уваги водіїв! Сьогодні та завтра в Ужгороді перекриють рух на кількох вулицях у центрі міста
- Центр розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA відкрили в Ужгороді
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів
- Близько 73 тисяч гривень на підтримку ЗСУ зібрали в Ужгороді під час благодійних заходів
- Бійці підрозділу БУАР передали прапор бригади зі словами подяки громаді Ужгорода за допомогу
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь загиблого захисника Володимира Сатмарі
- Спецпогашення поштової марки «Україно, вперед!» відбулося в Ужгороді
- На Ужгородщині сьогодні, 11 червня, буде чутно звуки вибухів. Прохання зберігати спокій!
- Прикордонники Мукачівського загону виявили авто, яке перебувало в міжнародному розшуку
- Ще із одним загиблим захисником – Юрієм Кучериком – попрощаються в Ужгороді завтра, 5 червня
- Закарпатську обласну клінічну лікарню відвідали представники III окремої штурмової бригади
- В Ужгороді завтра, 4 червня, попрощаються із загиблим Героєм – 22-річним Романом Гапаком
- В Ужгороді організували дозвілля для дітей з родин військових, ветеранів, загиблих захисників, а також дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
- В Ужгороді провели масштабне свято до Міжнародного дня захисту дітей. На підтримку ЗСУ зібрали 11 459 гривень
- Талановитих ужгородських школярів відзначили грошовими преміями
До цієї новини немає коментарів