АММУ за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” працює над удосконаленням податкового законодавства для збільшення доходів громад

 АММУ за підтримки Проєкту USAID “ГОВЕРЛА” працює над удосконаленням податкового законодавства для збільшення доходів громад
Асоціація малих міст України разом з GR-компанією «Магонова і партнери» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» розпочали реалізацію проєкту «Сприяння вдосконаленню місцевого податкового законодавства щодо адміністрування місцевих податків в цілях забезпечення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану та після нього».

 

Наша спільна мета – підготувати законодавчі ініціативи, які дозволять збільшити податкові надходження до місцевих бюджетів та покращать добробут громад. В рамках проєкту  передбачено аналіз українських податкових практик, дослідження міжнародного досвіду та підготовка проєктів нормативно-правових актів з удосконалення адміністрування місцевих податків.

Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

«Фінансова самодостатність громад є одним з пріоритетів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Саме тому спільно з Асоціацією малих міст України ми працюємо над вдосконаленням українського законодавства щодо адміністрування місцевих податків. Пропозиції змін до законодавства напрацьовуватимуться через дослідження кращого досвіду щодо адміністрування місцевих податків та його реалізації в Україні та закордоном. Реалізація цього гранту допоможе забезпечити фінансову спроможність українських громад під час воєнного стану та після нього».

«Станом на сьогодні в Україні завдяки місцевим податкам формується лише незначна частина доходів до бюджетів громад, і вона вдвічі менша, ніж в країнах ЄС. АММУ, перебуваючи у постійному діалозі з громадами, за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» вбачає своїм завданням запропонувати місцевому самоврядуванню та центральним органам влади практичні інструменти та механізми із вдосконалення системи адміністрування місцевих податків. Реалізація вказаних ініціатив дозволить надати місцевому самоврядуванню нового імпульсу для економічного та соціального розвитку», – зазначила виконавчий директор  АММУ Оксана Кирилюк.

До обговорення законодавчих пропозицій будуть залучені лідери місцевого самоврядування та представники законодавчої і виконавчої влади.

«Громади повинні отримати нові можливості для наповнення своїх бюджетів. Власне, у цьому ми вбачаємо продовження реформи децентралізації, яка зберігає великий потенціал для регіонів та місцевого самоврядування. Проєкти законодавчих ініціатив зі фінансової децентралізації, які ми підготуємо у межах грантової угоди,  допоможуть у перспективі збільшити фінансову базу регіонів для реалізації багатьох важливих інфраструктурних та соціальних ініціатив», – наголосила Крістіна Пастущенко, керівник проєкту, директор з розвитку Smart рішень  АММУ.

Проєкт буде реалізовано впродовж грудня 2022 – серпня 2023 р.

Ця публікація здійснена Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація малих міст України» в рамках грантового проєкту «Сприяння вдосконаленню місцевого податкового законодавства щодо адміністрування місцевих податків в цілях забезпечення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану та після нього», який став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

 

30 січня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів