На Закарпатті 11 медичних закладів можуть надавати безоплатну реабілітаційну допомогу
Для цього в Україні створюється сучасна система реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках і доказових підходах, мультидисциплінарності та, головне, – пацієнтоцентричності.
Розвиток реабілітаційної допомоги починається з багатопрофільних лікарень, щоби людина могла отримати її одразу після травмування (або ж початку захворювання).
Щоби реабілітаційна допомога стала доступнішою, наприкінці 2022 року Програму медичних гарантій розширили новими пакетами: «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах». Отже, вже зараз держава оплачує закладам, що підписали контракт із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), надання громадянам якісних безоплатних реабілітаційних послуг.
Особи, яким надається реабілітаційна допомога, мають право самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ, фахівців з реабілітації з огляду на їхню спеціалізацію.
Для отримання таких послуг потрібне електронне направлення від сімейного лікаря, з яким укладена декларація, або лікуючого лікаря, у тому числі – лікаря фізичної та реабілітаційної медицини. Проте, якщо йдеться про реабілітацію в стаціонарі, її також можна отримати через переведення з медзакладу або клінічного підрозділу лікарні.
Пацієнт у межах реабілітації в амбулаторних умовах може розраховувати на достатньо велику кількість послуг. У переліку нижче наведені лише деякі з них:
-
реабілітаційне обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями з реабілітації – членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
-
встановлення діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану, програми реабілітаційної терапії;
-
визначення прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта;
-
оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо.
Повний перелік послуг можна знайти на сайті НСЗУ (пункти 38 та 40).
Якщо вам запропонували електрофорез або інші апаратні фізіопроцедури, масаж, призначили грязі або мінеральну воду для внутрішнього або зовнішнього застосування – можете одразу звертатися на «гарячу лінію» НСЗУ, оскільки ці методи не є доказовими методами реабілітації — за це НСЗУ не платить.
Ключовою вимогою до стаціонарного реабілітаційного пакета є надання реабілітаційної допомоги високого обсягу – кожний пацієнт має щоденно отримувати щонайменше 3 години індивідуальних реабілітаційних втручань.
Щодо амбулаторного пакета, то він передбачає надання реабілітаційної допомоги від однієї до двох годин на добу або менше ніж година на добу для пацієнтів, які потребують: нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної реабілітації або комплексної реабілітації. Також передбачені й інші напрями реабілітації.
11 медичних закладів Закарпатської області уклали контракт із НСЗУ за двома «реабілітаційними» пакетами. Шість можуть надавати допомогу за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах», 11 – за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».
Знайти конкретну лікарню можна на сайті НСЗУ. Для цього перейдіть в розділ 1 «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». На третій сторінці оберіть серед фільтрів населений пункт, а в підрозділі «Групи послуг» – необхідний пакет (53 Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах або 54 Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах). Після цього ви побачите всі заклади, які мають договір на пакет, а також їхні контакти.
Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже найближчий медзаклад із договором, повідомили у МОЗ.
До теми
- До уваги! Відзавтра змінять порядок пропуску транспорту через пункт пропуску «Солотвино – Сігету-Мармацієй»
- 28-річний житель Запорізької області хотів використати безпорадний стан власної бабусі як підставу для перетину державного кордону
- Кращою книгою Закарпаття 2024 визнали «Документальну історію лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді»
- До Музею війни в замку "Паланок" передали елементи збитої ракети Х-101
- В Ужгороді підбили підсумки 2024-го року Мукачівської греко-католицької єпархії та вручили премію імені Михайла Лучкая
- Обласний краєзнавчий музей та Ужгородський замок оголосили старт розіграшу до Дня музейного селфі
- В Ужгороді презентують книжку лікаря Дубровського про героїчний подвиг захисників Авдіївки
- Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв отримав високу відзнаку від військових
- На Закарпатті викрили схему перепродажу авто, викрадених під час окупації Київщини – повідомлено про підозру 7 учасникам орггрупи
- Ужгородська міська територіальна громада отримала подяку від Третьої окремої штурмової бригади ЗСУ
- В Ужгороді підбили підсумки футбольного сезону-2024
- В Ужгороді запрацювала автошкола для людей з інвалідністю
- Сили оборони збили над Закарпаттям дві російські ракети
- Нову інтерактивну зону представили в Ужгородському замку
- Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв разом із колегами доправив допомогу бійцям 15-го батальйону 128-ї бригади
- Модернізація пункту пропуску «Тиса» (Чоп) завершена
- На березі Тиси біля кордону знову знайшли потопельника
- "Закарпаттяобленерго" оприлюднило графік відключення світла на суботу, 7 грудня
- Графік відключення світла на Закарпатті завтра, 6 грудня
- Захисника із Закарпаття нагородили “Золотим хрестом” Головнокомандувача ЗСУ
До цієї новини немає коментарів