В Ужгороді презентують книжку "Казки та легенди з витоків Ужа"

В Ужгороді презентують книжку "Казки та легенди з витоків Ужа"
30 березня відбудеться презентація книжки «Казки та легенди з витоків Ужа» (запис текстів та упорядкування провідного методиста КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслуженого діяча мистецтв України Івана Хланти).

 

До збірника увійшли кращі зразки українських народних казок усіх жанрових різновидів, а також легенди, перекази, бувальщини, притчі, билиці Лемківської Великоберезнянщини, зроблені в кінці ХХ століття від талановитих оповідачів. У своїй сукупності вони дають певне уявлення про тематичне розмаїття казок на вказаній території.  Тексти подаються за нормами сучасного правопису, максимально зберігаючи діалектну лексику. Малозрозумілі слова пояснюються в словничку. 

Кожна казка супроводжується приміткою, де вказано, хто записав, коли і від кого, а також джерело публікації. Окремим збірником ці фольклорні матеріали друкуються вперше і, безумовно, прислужаться до ще глибшого пізнання верховинського краю, перлин його народнопоетичної творчості. 

Початок о 16.00 у приміщенні КЗ «Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка» ЗОР.

Закарпаття онлайн

 

28 березня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів