Двоє закарпатців минулого року отримали “чистого” доходу понад 1 мільйон гривень

25 травня 2006 року в Ужгородському прес-клубі ринкових реформ відбувся брифінг виконуючого обов’язки заступника голови ДПА у Закарпатській області Миколи Бутенка. У зустрічі із журналістами, на якій йшлося про підсумки деклараційної кампанії 2006 року, взяв участь і начальник відділу зв’язків з громадськістю, засобами масової інформації та масово-роз’яснювальної роботи Іван Діус.

 

1 квітня 2006 року завершилася кампанія з декларування доходів громадян, одержаних у 2005 році, яка проводилась відповідно до положень Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб”. Згідно із його нормами, річну декларацію про майновий стан і доходи подавали дві категорії платників цього податку:

- ті, котрі зобов’язані подавати таку декларацію згідно з нормами цього Закону, зокрема громадяни, які одержували іноземні доходи, доходи від неподаткових агентів, доходи від здавання у найм житла, інвестиційний прибуток, доходи у вигляді успадкованого майна або подарунку, самозайняті особи (приватні нотаріуси, адвокати, художники, артисти).

- ті, котрі мали право подати таку декларацію для отримання податкового кредиту по витратах на навчання, добровільне страхування життя, недержавне пенсійне страхування тощо.

За інформацією Миколи Бутенка, у ході деклараційної кампанії громадяни подали 4244 декларацій. Найбільш активними були ті громадяни, що хотіли скористатися податковою пільгою. (На отримання податкового кредиту припадає переважна більшість поданих громадянами декларацій — 3926). Розмір витрат, заявлених по деклараціях до податкового кредиту, склав 13,6 млн. грн. Це, переважно, плата за навчання.

За результатами опрацювання декларацій одним громадянам донараховано до сплати 256,8 тис. грн., натомість іншим належить повернути 791,4 тис. грн.

42 громадяни України подали декларації про отримані доходи закордоном на загальну суму 1,2 млн. грн. Найбільша сума задекларованого іноземного доходу — 139,5 тис. грн., з якої нараховано податок 18,1 тис. грн. Найбільша сума донарахувань іноземцям, які постійно проживають в Україні, у громадянина Німеччини - 76,2 тис. грн. Його дохід перевершив 586 тис. грн. Зараз опрацьовується інформація щодо іноземних громадян, які отримали дозвіл на працевлаштування на території Закарпаття.

120 громадян задекларували доходи від інвестиційної діяльності (продажу акцій та корпоративних прав) на загальну суму 498 тис. грн. Такі декларації подано найбільше (82) по Мукачівській ОДПІ та Великоберезнянському відділенню Ужгородської МДПІ (21).

83 громадянами подано декларації про доходи від здавання у найм власної нерухомості. Найбільше таких по Свалявській МДПІ, Рахівській ДПІ та ДПІ у м.Ужгороді.

З тих, хто займається підприємницькою діяльністю на загальній системі оподаткування, річну податкову декларацію подали 24566 чоловік. За результатами обробки декларацій, підприємцям донараховано до сплати 995,7 тис. грн., до повернення 202,8 тис. грн. В цілому протягом 2005 року фізичними особами (підприємцями) було сплачено понад 12,1 млн.грн. податку з доходів фізичних осіб (з урахуванням вартості торгових торгових патентів), або на 56% більше у порівнянні з 2004 роком.

Вперше двома фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності – задекларовано чистий дохід більше 1 млн. грн.

Позитивним явищем можна вважати те, що до інспекцій Закарпатської області звернулося ряд громадян, які виявили бажання сплатити донарахований податок з доходів відразу, не чекаючи встановленого законодавством строку внесення податку до бюджету.

Кампанія з декларування закінчилася.По кожній поданій декларації висновки передано до відділень Держказначейства для перерахування коштів на розрахункові рахунки платників у відповідних банківських установах, або надіслано податкові повідомлення про необхідність сплатити донараховану суму податку.

Однак органи податкової служби продовжують роботу щодо подання декларацій тими громадянами, які не виконали свій обов’язок у встановлений законодавством термін та у випадках, коли таке подання декларації передбачає нарахування та / або сплату податку до бюджету.

Крім того, при реалізації платниками податку права на податковий кредит строк подання декларацій не обмежується 1 квітня. Податкові органи прийматимуть і обраховуватимуть такі декларації протягом всього 2006 року. При цьому жодних штрафних санкцій за подання після 1 квітня декларацій для отримання податкового кредиту податковими органами застосовуватися не буде.

Учасники брифінгу відповіли на запитання журналістів.

Відділ зв’язків з громадськістю, засобами масової інформації та масово-роз’яснювальної роботи
ДПА у Закарпатській області

 

26 травня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів