Понад 1,5 мільйона людей перетнули кордон з початку року. Як пройшли 6 місяців роботи прикордонників Закарпаття

Заступниця начальника штабу Чопського загону каже, що з початку 2023 року державний кордон України перетинало 1 мільйон 598 тисяч осіб, з них на територію України заїхало 780 тисяч осіб, а з України — 818 тисяч осіб. "Якщо цікавить по громадянах України, то така статистика: на виїзд з України виїхало 720 тисяч осіб, в Україну повернулися — 755 тисяч осіб. З початку 2023 року не пропущено через державний кордон на ділянці відповідальності Чопського прикордонного загону близько 1600 осіб, з них категорія 18-60 років, тобто військовозобов'язані чоловіки, — це 1191 особа. У період дії воєнного стану, якщо брати з 24 лютого 2022 року, винесено близько 6 тисяч рішень про відмову в перетинанні держкордону громадянам України призовного віку. Найчастіше нами виявляються підроблені документи — це є підробки документів на право виїзду громадян України категорії 18-60 років, це такі документи: тимчасові посвідчення військовозобов'язаних, пенсійні посвідчення, довідки МСЕК, довідки ВЛК, підробні штампи консульських установ, які стоять у паспортних документах і люди намагаються перетнути з ними кордон. В усіх цих випадках надсилається повідомлення до Національної поліції щодо притягнення таких осіб до кримінальної відповідальності", — розповіла жінка.
"За перше півріччя цього року пропущено близько 1 мільйон 900 тисяч осіб. За цей же період минулого року було майже 1 мільйон 850 тисяч осіб, тобто збільшення лише на 7% відбулося. Якщо брати порівняльну статистику за минулий місяць, а саме травень і червень, то є збільшення кількості на виїзд через туристичний сезон та виїздом громадян на відпочинок і оздоровлення дітей. Що стосується не пропущених осіб, то всього не пропущено на ділянці Мукачівського прикордонного загону 1812 осіб в цьому році, а в минулому — 1154 особи, що показує нам, що збільшилася кількість на 50%. Основна проблематика у виїзді стосується громадян України чоловічої статі призовного віку 18-60 років. Так, було не пропущено на виїзд 1725 громадян, з них призовного віку — 1186. При цьому варто зазначити, що причинами не пропуску є підробні документи. Такі документи були виявлені у понад 70 випадках. Також було затримано порушників державного кордону в пунктах пропуску цього року 135 осіб, минулого року — 94, що свідчить про збільшення у два рази", — додав Владислав Шевчук.
З початку цього року громадяни України виїжджали за кордон також за системою "Шлях".
"Упродовж цього року на ділянці нашого Мукачівського загону виїхало майже 313 осіб по системі "Шлях". Відмовлено в перетині кордону лише на одному КПП "Лужанка" — 164 особам. Якщо брати за поданнями: від Міністерства інфраструктури всього було відмовлено в перетині держкордону 1120 особам, які їхали по системі "Шлях" — це дані всього Західного регіонального управління; якщо брати від ОВА, то це 1950 осіб, які були внесені в систему, але не могли пояснити мету поїздки. Не повернулося станом на сьогодні, якщо брати за січень-березень, то це 3171 особа. Це все на ділянці нашого Західного регіонального управління — це і львівські КПП, і чернівецькі, і наші. Ці дані збираються, аналізуються і відправляються на розпорядника бази "Шлях", тобто Укртрансбезпеку. Система "Шлях" була введена для того, щоб дати можливість волонтерам та особам, які займаються господарською діяльністю, тобто здійснюють вантажні перевезення з-за кордону, надати їм можливість законно виїжджати за межі України. Законодавством визначено, що такі особи повинні повертатися впродовж двох місяців", — розповів заступник начальника штабу Мукачівського загону Владислав Шевчук.
Суспільне Закарпаття
До теми
- Громадянин Франції намагався перетнути кордон на викраденій автівці
- Гірські рятувальники допомогли двом мандрівникам зі Львова
- До команди амбасадорів проєкту 4.5.0 Recovery Center приєдналася паралімпійська чемпіонка Надія Дьолог
- Моторошна нічна трагедія: на Закарпатті авто переїхало чоловіка, який лежав на дорозі
- На Ужгородщині поліція затримала підозрюваного у переправленні військовозобов’язаних через кордон до Словаччини
- Міжнародний транскордонний проєкт WeCaRe: новий етап екологічної співпраці України, Угорщини та Словаччини
- Ліквідація понад 1500 пожеж і більше сотні врятованих туристів: дснсники Закарпаття підбили піврічні підсумки
- Австрійські благодійники передали техніку і зацікавились досвідом Закарпаття у релокації бізнесу
- Прикордонники на КПП "Вилок" виявили стародруки, які можуть становити культурну та історичну цінність
- У замку "Паланок" студенти Закарпатської академії мистецтв відреставрували історичні меблі
- Офіційно: кількість осіб, які захворіли на гостру кишкову інфекцію та відвідували водоспад Шипіт, зросла до 38
- Травмувався в горах і не міг іти далі: на Закарпатті рятувальники допомогли 12-річному хлопчику
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру держреєстратору за незаконне вилучення 4,9 га земель лісового фонду
- Невдала спроба обійти митний контроль: брендові костюми та взуття опинилися на складі митниці
- УжНУ увійшов у десятку кращих класичних університетів України
- Педагогиня із Закарпаття стала призеркою Всеукраїнського конкурсу «Джерело творчості»
- Прокуратура Закарпаття вимагає призначити максимальне покарання співмешканцям, які визнані винними у підпалі 10-річного сина
- Поліція Іршави розслідує аварію у селі Дубрівка: серед постраждалих - немовля
- Понад 130 щеплень за день: у Чинадійові пройшов День здоров’я для ромської громади
- Здійснив кілька пострілів та втік: поліцейські Тячівщини розшукали та затримали підозрюваного у замаху на вбивство
До цієї новини немає коментарів