Табори відпочинку, квест-екскурсії, туристичні походи: активно й насичено проводять літо на Закарпатті "Щасливі діти" (ФОТО)
![Табори відпочинку, квест-екскурсії, туристичні походи: активно й насичено проводять літо на Закарпатті "Щасливі діти" (ФОТО)](/images/news/2023/7/max/4613161.jpg)
Літо має бути саме таким – вирішили у ГО «Щасливі діти» і запустили влітку одразу кілька різнопланових проєктів, розрахованих на дітей різного віку. Більше того, у цей літній сезон «Щасливі діти» не обмежилися лише заходами в Ужгороді: кілька проєктів наразі успішно втілюються також і у Рахівському районі.
В Ужгороді, зокрема, триває вже четверта зміна літнього табору для дітей молодшого шкільного віку. Загалом передбачено провести 6 змін тривалістю по 5 днів кожна. Щодня, з понеділка по п’ятницю, у таборі відбуваються творчі, освітні та спортивні активності: кулінарні та мистецькі майстер-класи, екскурсії, відвідування кіно та басейну, заняття з арт-терапії та екозаняття, командні ігри та естафети, зустрічі з психологом. Оскільки в таборі діти перебувають зранку і до вечора, організатори подбали також і про обіди. З малечею в таборі працюють відповідальні та дбайливі вожаті, які створюють дружню атмосферу, турбуються про дітей та є для них справжніми наставниками.
Для дітей середнього шкільного віку «Щасливі діти» підготували театралізовані квест-екскурсії «Таємниці старовинного Ужгороді». Це – продовження проєкту, який кілька років тому мав у місті шалений успіх. Під час квест-екскурсій учасники розгадують таємниці історичних об’єктів Ужгорода, з’ясовують походження назв вулиць, вивчають архітектуру – старовинну і сучасну, зустрічаються з героями минулого, шукають скарби, куштують традиційні страви, виготовляють символ міста і насамкінець отримують пам’ятні подарунки.
Для підлітків в Ужгороді «Щасливі діти» організували групи психологічної підтримки, покликані підтримати дітей у цьому непростому віці в умовах війни. У межах груп відбуваються практичні тренінги з психологом. На зустрічах підлітки дізнаються, що таке самопізнання, самооцінка та саморозвиток; досліджують свої емоції та вчаться керувати ними; опановують навички ефективної комунікації та лідерства.
Денні табори для дітей активісти організації влаштували також і в Рахівському районі – у Ясінях успішно завершилася вже друга зміна табору для дошкільнят «Kids Klab». Табори розраховані для малечі саме дошкільного віку з тим, аби вирішити проблему нестачі в дитсадках та забезпечити якісне дозвілля для дітлахів, включно із дітками вимушених переселенців. Табірна зміна триває впродовж п’яти днів, щотижня стартуючи з понеділка. У таборі дітками опікуються турботливі уважні вожаті, які щодня залучають малечу до різноманітних активностей – тут тобі і розмальовування футболок, і пікнік із піцою та рухливими іграми в парку, і шоу з мильними бульбашками, і екскурсія в парк динозаврів.
Для дітей середнього шкільного віку у Ясінях діє туристичний екоклуб. Заняття в екоклубі відбуваються раз на тиждень, його мета – в цікавій освітньо-розважальній формі прищепити дітям любов до рідного краю, ближче познайомити їх з природою, зацікавити до вивчення історії їхньої малої батьківщини, загалом виховати сильних духом та тілом екосвідомих людей. Учасники клубу зустрічаються з професійними гідами та екскурсоводами; вивчають базові правила безпечного туризму; мандрують до мальовничих визначних природних місцин, як от до водоспаду Труфанець чи у Карпатський біосферний заповідник; виготовляють туристичні вказівники та маркують туристичні стежки, розчищають туристичні маршрути.
Днями у Ясінях також стартувала перша зміна молодіжного туристичного табору для підлітків віком від 16 років. Програма табору розрахована на те, аби згуртувати молодь та стимулювати до активності в громаді, розвинути компетенції та розширити можливості учасників. З цією метою під час таборування для молоді проводять тематичні заняття з молодіжного лідерства, громадянської освіти, підприємництва та фінансової грамотності. Поміж тим, учасники табору в супроводі професійних гідів ходять у походи, здійснюють сходження на гірські вершини та розчищають маршрути. Проживання у кемпінгу в горах, спортивні командні активності, спільне здобуття нових знань та навичок, долання перешкод на шляху до вершин – все це додає учасникам табору здоров’я, сміливості, впевненості, вправності та допомагає здружити їх між собою.
Липень наближається до завершення, і «Щасливі діти» на повних обертах рухаються вперед з готовністю активно й цікаво зустрічати серпень. У планах – ще чимало нового й небанального. Адже, як упевнені в організації, попри складні і трагічні часи, у дітей повинно бути щасливе дитинство, сповнене радісними емоціями та теплими спогадами, які вони понесуть з собою крізь усе життя.
****
Активності відбувають в рамках реалізації проєкту «Покращення захисту дітей у надзвичайних ситуаціях в Україні шляхом надання безпечних притулків, забезпечення продуктами харчування та непродовольчими товарами, а також психосоціальної підтримки» (ER-AA-UKR-2023). Проєкт реалізується Благодійною Організацією «Благодійний фонд «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» у співпраці з ГО «Щасливі діти» за підтримки «terre des hommes Deutschland e. V.» та фінансування Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
ГО «Щасливі діти»
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Архієрейська хіротонія: востаннє така подія на Закарпатті відбувалася майже 100 років тому
- У Хусті відкрили «Алею Слави загиблим Героям»
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті вперше відбувся Форум стійких медіа
- Закарпатська митниця передала музею вилучені старовинні монети, визнані культурною та історичною цінністю
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Хочете політати на FPV та спробувати себе у якості оператора БпЛА?
- Закарпатців попереджають про високий рівень пожежної небезпеки
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- З 11 липня в Україні заборонений продаж сигарет та електронних сигарет із ароматизаторами
- «Бограч-index» – липень 2024: за місяць продукти подешевшали на 6,5%
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Безоплатне навчання IT та креативним спеціальностям для 90 жінок з сільських місцевостей
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- 21678 закарпатців порушили швидкісний режим на дорозі
- Як отримати допомогу на поховання пенсіонера?
- "Кікімора в косметичці": як волонтери на Закарпатті плетуть маскувальні костюми для військових
- Роботу медіа в умовах війни обговорюють в Ужгороді в рамках Форуму стійких медіа
До цієї новини немає коментарів