МОЗ попереджає: Обережно! Недоказова реабілітація - магнітотерапія

МОЗ попереджає: Обережно! Недоказова реабілітація - магнітотерапія

 

Довкола нової системи реабілітації досі циркулює безліч міфів. Частина з них – не про активну реабілітацію, а про «чудодійні» апаратні методи, які обіцяють перетворити складний і тривалий процес активного відновлення пацієнта на відпочинок. Один із таких методів – магнітотерапія. Це псевдонаукова практика альтернативної медицини. Вона передбачає застосування слабкого статичного магнітного поля від постійного магніту, який накладається на тіло. 

Деякі «експерти» вас можуть переконувати, що цей метод: 

  • зменшує інтенсивність болю і зупиняє прогресування запальних процесів;
  • допомагає у разі хронічної втоми, покращує концентрацію;
  • має заспокійливу дію на центральну нервову систему;
  • зміцнює стінки кровоносних судин;
  • руйнує жирові відкладення;
  • виводить з організму шлаки, токсини і зайву рідину;
  • активно допомагає в гінекології, адже активізує вироблення гормонів. 

І це далеко не весь перелік «дивовижних див», які приписують магнітотерапії. 

Чому ж наукова спільнота не згодна з властивостями, якими наділяють цей апарат деякі медики? Все дуже просто. Статичні магніти не можуть поліпшувати приток і розрідження крові. Також вони не здатні насичувати тканини киснем та покращувати обмін речовин. 

І ось чому: в нашому організмі залізо в крові зв?язане з гемоглобіном і не є феромагнітним (це постійний вид магнетизму, який, наприклад, тримає магніти на холодильнику). За словами науковців, якби кров була такою, то будь-яка процедура на кшталт магнітно-резонансної томографії несла загрозу для здоров’я і життя. 

Щобільше, статична магнітотерапія залишається науково недоведеною, особливо для полегшення болю, що є одним із найпоширеніших застосувань. Добре сплановані дослідження статичних магнітів показують їх неефективність у разі хронічного болю, остеоартриту та ревматоїдного артриту. Відповідні дані у 2022 році оприлюднив National Center for Complementary and Integrative Health (NCCIH). Поділяє думку колег із наукової спільноти й Всесвітня організація охорони здоров?я. Там наголошують, що наразі інформації про позитивний вплив статичних магнітних полів на здоров?я людей немає.  Навіть Національний науковий фонд США (National Science Foundation) ще в далекому 2002 році визнав магнітну терапію «псевдонауковою». Тому продаж різноманітних магнітних пристроїв в Сполучених Штатах вважається шарлатанством. 

Якщо вам пропонують магнітотерапію замість доказової реабілітації та обіцяють швидке й просте відновлення, майте на увазі – цей неефективний апаратний метод ніколи не замінить активну реабілітацію, гарантовану державою. 

Нагадаємо, всі послуги з ДОКАЗОВОЇ реабілітації – безоплатні для людей та повністю покриваються НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій. 

Довідка: від цих методів слід відрізняти лікування електромагнітними полями, що використовується в сучасній доказовій медицині. Наприклад, транскраніальну магнітну стимуляцію.

 

26 серпня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів