Чи можна користуватися автомобільними реєстраторами

Чи можна користуватися автомобільними реєстраторами

 

Ще на початку повномасштабного вторгнення в березні 2023 року з’явилися публікації про 

заборону використання відеореєстраторів. Але саму норму, яка передбачила таку заборону, важко знайти й, зокрема, її точно немає в законі.

Водночас заборона використання відеореєстраторів у авто, мототранспорті для фото і відеозйомки доріг загального призначення, об’єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень і сил оборони прописана у протоколі №28 від 19.03.2022 року засідання оперативного штабу Ради оборони Київської області. Й можливо, схожі рішення приймалися на місцевому рівні в інших регіонах.

Тому відеореєстратори використовувати не варто. Тим більш, що за відгуками автомобілістів, на блокпостах можуть зупинити, перевірити й зробити зауваження навіть за смартфон у тримачі на лобовому склі. Відповідно, щоб уникнути неприємних непорозумінь з силовиками, смартфон також варто тримати подалі від вікна.

Проте, подібна заборона не містить санкції, тобто відповідальності за її порушення, тому, знову ж таки, доводиться повертатися до норми статті 114-2 Кримінального кодексу України, в якій ключовим моментом є поширення інформації. Тобто кримінальна відповідальність виникне лише якщо поширити відповідну інформацію з відеореєстратора.

Варто пам’ятати, що згідно зі ст. 8 Закону "Про державну таємницю", заборонено фотографувати та фіксувати на відео:

  • підготовку та проведення військових операцій;
  • стратегічне та мобілізаційне розгортання військ;
  • найважливіші показники, що характеризують організацію, чисельність, дислокацію, бойову та мобілізаційну готовність, бойову й іншу військову підготовку, озброєння та матеріально-технічне забезпечення ЗСУ;
  • дислокацію, характеристики пунктів управління ЗСУ;
  • геодезичні, гравіметричні, картографічні та гідрометеорологічні дані, що мають значення для оборони країни;
  • системи озброєння;
  • показники розвитку Збройних Сил України та їх можливостей;
  • склад, завдання і матеріально-технічне забезпечення розвідувального органу Міністерства оборони України;
  • особовий склад Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, а також осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали на конфіденційній основі із Силами спеціальних операцій Збройних Сил України;
  • методи та результати ведення руху опору, оперативний резерв і мережа осередків руху опору.

 

13 вересня 2023р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів