61-у мініскульптурку – гіду, загиблому на війні, Тарасові Гайдуку – відкрили в Ужгороді

61-у мініскульптурку – гіду, загиблому на війні, Тарасові Гайдуку – відкрили в Ужгороді

 

На вулиці Ольбрахта в Ужгороді, біля ботанічного саду УжНУ, відкрили міні-скульптуру «Екскурсовод». Це вже 61-а скульптурка у місті, вона присвячена усім екскурсоводам, гідам та гірським провідникам. Нову міні-скульптурку відкрили в пам’ять про загиблих на російсько-українській війні гідів – Тараса Гайдука, Івана Дівинця та Богдана Ходанича, а також на честь усіх екскурсоводів, які зараз служать в ЗСУ та захищають Україну від росіян. Прообразом для скульптурки став гід Тарас Гайдук, пам’ятник відкрили у його день народження – 24 жовтня. Автор – скульптор Роман Мурник.

Як повідомив zaholovok.com.ua президент Закарпатської туристичної організації, «професор з окопів» Федір Шандор, скульптура встановлена на функціональній велопарковці біля ботанічного саду, яка виготовлена у вигляді гірських вершин, що символізують всі шість двотисячників Українських Карпат. Гід знаходиться на найвищій вершині, до якої веде драбина з восьма перекладинами, що символізують вічність подяки і пам’яті.

Екскурсовод, радник міського голови Мукачева з питань туризму Олександр Шершун,  шістдесят перша ужгородська міні-скульптурка присвячена пам’яті трьох загиблих гідів-військових із Закарпаття – Тараса Гайдука, Івана Дівинця та Богдана Ходанича,  а також на честь всіх гідів та екскурсоводів, які зараз у війську – це Михайло, Ігор, Владислав, Руслан, Михайло, Анатолій, Федір, Михайло, Констянтин, Орест, Андрій, які служать у ЗСУ.

Бронзова міні-скульптура, де екскурсовод біля кам?яних мурів проводить екскурсію, зображує Тараса Гайдука, який загинув у бою за Україну і якому 24 жовтня виповнилося б 33 роки, пише Заголовок.

Фото - Сергій Денисенко

"21 канал Унгвар" відзняв телесюжет про цю подію:

Це міг бути 33-ій день народження Тараса Гайдука – ужгородського гіда, який загинув ще на початку повномасштабного вторгнення, захищаючи кордони України. Друзі-екскурсоводи Тараса вирішили, що слід увіковічнити його пам’ять у мініскульптурці.

 

25 жовтня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів