З теплом чи з морозами: якою буде наступна зима?

Питання зимової погоди стає особливо важливим, зважаючи на загрозу російських атак української енергетичної інфраструктури. Тим часом, прогнози синоптиків коливаються від апокаліптичних до дуже обнадійливих. Думки та очікування зібрав Центр громадського моніторингу та контролю.
Рекордна осінь
Цьогорічний жовтень вчені називають найтеплішим на Землі за всю історію спостережень. Більше того — став п'ятим місяцем поспіль з рекордно високою глобальною температурою. Рекорди зафіксували і у Києві. Зокрема, найтеплішим днем за весь час спостережень в українській столиці стало 14 жовтня, коли максимальна температура після полудня сягнула +22,5°С.
З настанням листопада осінь нарешті заявила про свої права: температура почала знижуватися. Похолоднішання триватиме і у другій половині місяця. Зокрема, за прогнозами українських синоптиків, вночі стовпчики термометрів опускатимуться до нуля.
Що чекає взимку?
Мало снігу і відносно тепла погода: що ближче до зими, то більш одностайними стають прогнози синоптиків. За словами завідувачки відділу кліматичних досліджень та довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту Вазіри Мартазінової, зима принесе опади, але навряд чи будуть значними.
"В основному, взимку будуть дощі, буде мокрий сніг… Тобто, якщо раніше, як всередині попереднього сторіччя, випадав сніг, то тепер випадатиме мокрий сніг", — прогнозує Мартазінова.
Про те, що зима 2023-2024 не матиме особливих відмінностей від минулорічної, яка була досить м’якою, йдеться і у прогнозі сервісу Wisemeteo. Середня температура повітря взимку становитиме близько 0°С. А перші морози очікують приблизно 2 грудня. Саме тоді температура опуститься до -2°С.
Хоча є й тривожні прогнози, які інколи “вистрілюють” гучними заголовками в мережі. Зокрема, чимало видань обіцяли на зиму 2023-2024 сніг і низькі температури, через те, що над Північним полюсом триває формування полярного вихору.
Все буде змінюватися
Українська синоптикиня Наталка Діденко закликала не звертати увагу на “страшилки” про погоду в Україні взимку. “Немає таких професіоналів, які б сказали про далеку зиму. Є якісь розробки, науковці щось вивчають і займаються цими прогнозами. Вони дуже умовні — опадів більше чи менше, температура повітря буде вищою за норму чи нижчою. Пересічній людині воно ні про що не скаже — ми знаємо, що однаково взимку буде холодно і коли-не-коли буде сніг”, — розповіла Діденко.
Запастись генераторами
Тим часом, міністр енергетики України Герман Галущенко ще у жовтні радив українцям запасатися генераторами та аналогічними приладами на зиму, щоб полегшити наслідки від можливих тривалих відключень світла. Він зазначив, що Росія, як і минулої зими, знову спробує завдавати ударів по нашій енергетичній інфраструктурі. Чиновник додав, що зі свого боку Міністерство та українська ППО зроблять все, щоб українці генераторами не скористалися.
До теми
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
До цієї новини немає коментарів