Як господарювали українські лісівники впродовж 2023 року
"Прибуток зріс більш ніж удвічі - до 3 млрд грн. І це в умовах падіння середньої ціни знеособленого куба деревини та зменшення (хоча й незначного) обсягу реалізації", - підбив він попередні підсумки 2023 року на фейсбук-сторінці, нагадавши, що до початку укрупнення та реформування державні лісгоспи сумарно показували не більш як 200 млн доходів і отримували 350 млн грн дотацій від держави.
Крім того, рентабельність держпідприємства зросла з 6% до 14%, а сплата дивідендів державі - утричі. 56 дотаційних майнових об'єктів, на які роками витрачалися кошти підприємства, були реалізовані через Фонд держмайна.
"Значну частину закупівель переведено через Prozorro. Економія становила близько 300 млн грн. Це й економія від мінімальних ринкових цін. Якщо порівнювати з тим, як раніше закуповували лісгоспи, ми зберегли щонайменше мільярд гривень", - наголосив Болоховець.
За його інформацією, у 2023 році "Ліси України" оформили майнові права на площу понад 700 тис. га, у 2024 році заплановано повністю завершити цей процес. Зокрема, філіями Карпатського лісового офісу перереєстровано майже 125 тис га земель. Процес тривав багато років, що сприяло незаконному відчуженню державного лісового фонду, пояснив гендиректор і уточнив, що оформлені майнові права на 5,3 тис. га самосіянних лісів і територій під лісорозведення - це результат зростання довіри до "Лісів України" з боку місцевих громад.
Держпідприємство також перебуває в процесі будівництва 256 км доріг. Замовлення на виконання цих робіт уперше розміщуються через Prozorro, що надає змогу контролювати обсяг і якість виконаних робіт. Болоховець зазначив, що протягом року в 43 рази вдалося скоротити площу пожеж, що дало змогу зберегти десятки тисяч га лісу, який зазвичай губився щороку.На територіях ДП "Ліси України" висаджено 195 млн дерев - це більше, ніж загалом по всій Україні минулого року. Зазначимо, лісівники Карпатського офісу за 2023 рік висадили 14 млн 050 тис сіянців деревних порід. Створено 16,5 га нових лісів та проведено лісовідновлення на площі 4128,1 га ( річний план виконано на 119%).
"З поправкою на величезні втрати лісового фонду програма президента "Зелена країна" успішно виконується. Уперше за багато років масштабне висаджування проводиться в південних і східних господарствах. Робимо ставку на будівництво сучасних насіннєвих центрів і збільшення частки сіянців із закритою кореневою системою", - написав він.
Болоховець розповів, що департамент безпеки провів понад тисячу перевірок філій підприємства, за результатами яких було впроваджено нові інструменти боротьби з незаконними рубками.
Держпідприємство також надало допомогу ЗСУ на суму близько 300 млн грн і надало військовим майже 100 тис. куб. м лісоматеріалів і 122 од. техніки.
"Цього року ми взяли дуже високу планку. Завдання на наступний рік не лише втримати рекордні показники. А значно їх покращити. Потенціал для цього є", - резюмував гендиректор "Лісів України". Для Карпатського лісового офісу цей рік був надзвичайно продуктивним у наданні гуманітарної допомоги: - на потреби ЗСУ передано 15894 м3 деревини; - відправлено понад 120 одиниць різної техніки; - забезпечено воїнів десятками тон їжі, засобами першої необхідності, одягом, електроприладами.Як повідомлялося, в Україні з 2016 року розпочалася реформа лісового господарства. У її рамках уже впроваджено продаж необробленої деревини на електронних аукціонах. З 2021 року в низці областей у тестовому режимі працює інтерактивна карта розміщення об'єктів переробки деревини.
У галузі впроваджено проєкт "Ліс у смартфоні", який містить перелік лісорубних квитків на заготівлю деревини та надає змогу перевірити законність здійснення рубок на онлайн-карті відомства.
З 1 червня 2023 року Україна запустила пілот електронної видачі лісорубних квитків і сертифікатів походження лісоматеріалів. Крім того, ДП "Ліси України" розпочало пілотний проєкт із закупівлі послуг із заготівлі деревини через електронний майданчик Prozorro.
На сьогодні "Ліси України" заготовили понад 130 тис. куб. м дров для проходження опалювального сезону 2023/2024.
До теми
- Центр рекрутингу української армії в Ужгороді - консультація, допомога та супровід на шляху до війська!
- Податкові зміни для підприємців із 1 січня 2025-го - роз'яснюють фахівці
- На Закарпатті покращуватимуть систему реагування на надзвичайні ситуації
- Понад 411 млн грн у бюджети: внесок міграційної служби Закарпаття у 2024 році
- Голова Закарпатської ОВА вручив сертифікати на житло двом родинам ветеранів
- Список 10 найпопулярніших вакансій на ринку праці області опублікувала Закарпатська служба зайнятості
- 7 ініціатив від Закарпаття успішно пройшли відбір серед малих проєктів за програмою транскордонного співробітництва Interreg VI-A NEXT «Румунія – Україна 2021–2027»
- Голова Закарпатської ОВА зустрівся з військовими батальйону «Да Вінчі»
- За матеріалами БЕБ судитимуть головного бухгалтера підприємства за ухилення від сплати 4,4 млн грн податків
- Ще б трохи – та й мільярд: аудитори Закарпаття підсумували порушення в закупівлях, виявлені упродовж 2024 року
- За матеріалами закарпатського управління СБУ 15 років тюрми отримала зрадниця, яка співпрацювала з ворогом у тимчасово окупованому Мелітополі
- Понад 640 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості у 2024 році
- Із 1 січня 2025 року на Закарпатті сформували 68 експертних команд замість ліквідованих МСЕК
- Закарпатських вчителів запрошують до участі у премії «Ранкові зорі»
- Як на Закарпатті посилюють зацікавленість роботодавців до працевлаштування людей з інвалідністю
- У закарпатських судах за минулий рік виявили понад 1600 заборонених предметів
- Закарпатські патрульні у 2024-му винесли понад 1400 постанов за їзду без пристебнутого ременя безпеки
- Закарпаття профінансувало навчання близько 130 студентів пільгових категорій
- Уряд затвердив енергетичний паспорт Закарпатської області
- У 2025 році для шкіл Закарпаття планують закупити близько пів сотні нових автобусів
До цієї новини немає коментарів