Сьогодні – 10 років Ужгородському міському центру первинної медико-санітарної допомоги
![Сьогодні – 10 років Ужгородському міському центру первинної медико-санітарної допомоги](/images/news/2024/3/max/430700617_800860882087321_2125185592239897953_n.jpg)
Центр первинної медико-санітарної допомоги офіційно розпочав роботу 3 березня 2014 року. Цьому передувало рішення XVII сесії міської ради від 31 травня 2013 року, тоді затвердили статут і перелік амбулаторій.
Людиною, які вірила в успіх медичної реформи і зробила все, щоб в Ужгороді запрацював центр ПМСД, є Тетяна Козак. Саме вона створювала заклад, працювала над тим, щоб наблизити допомогу до пацієнта, пройшла увесь цей шлях разом із людьми, які їй повірили і довірилися. І продовжує працювати, щоб послуги первинної ланки медицини були якісними і кваліфікованими.
«Ми маємо відповідальну за пацієнта людину – сімейного лікаря. І залежно від того, як лікар первинної ланки працює, який у нього контакт із пацієнтом, таким є здоров’я населення загалом. Адже сімейний лікар знає пацієнта, його родину, розуміє, які в нього проблеми можуть бути, може завчасно дати поради та рекомендації і зможе зберегти його здоров’я якомога довше. Тобто наша мета – не лікувати, а зберегти здоров’я людини, робити все для того, аби пацієнт не хворів, звісно, якщо цього хоче він сам», – каже керівниця Ужгородського центру ПМСД Тетяна Козак.
Із ювілейною датою сімейних лікарів, а також ветеранів первинної ланки привітали й міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, начальник управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення міськради Ярослав Глагола, керівник Закарпатського обласного центру підготовки населення до національного спротиву, а у 2010-2014 роках – заступник міського голови, який підтримав ідею створення ПМСД, Юрій Беляков. Медикам подякували за роботу, а вона дуже непроста, адже саме сімейні лікарі постійно на зв’язку зі своїми 108 тисячами пацієнтів.
Нині про здоров’я містян, а також пацієнтів із інших територіальних громад дбають 90 сімейних лікарів Ужгородського центру ПМСД, із них 82 – лікарі загальної практики-сімейної медицини, а також 97 медичних сестер. В обласному центрі працюють 8 амбулаторій, а також 3 – в Оноківській територіальній громаді. Діє пункт невідкладної медичної допомоги.
Особливо заклад пишається створенням виїзної паліативної бригади «Хоспіс вдома», яка працює й надає надзвичайно важливу допомогу з 2017 року. Це мультидисциплінарна команда лікарів, медичних сестер, соціальних працівників, психологів та духівника, що дає змогу надавати всебічну підтримку хворим та їх родинам. У складі – й бригада волонтерів. Досвід роботи ужгородської паліативної бригади переймали колеги з інших регіонів.
За міською Програмою зміцнення матеріально-технічної бази УМЦ ПМСД на 2016-2020 роки з бюджету виділили 8 мільйонів гривень на облаштування автоматизованого робочого місця лікаря, створення електронної карти пацієнта, закупівлю медичного обладнання, транспорту тощо.
Відремонтували всі амбулаторії, сьогодні вони – справді європейського зразка як за якістю ремонтів, так і за оснащенням.
Те, що 10 років тому ідея створити Ужгородський міський центр ПМСД переросла в рішення – є одним із кращих соціальних результатів для нашої територіальної громади.
Дякуємо Вам, шановні медики, що піклуєтесь про здоров’я ужгородців!
-->
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим захисником – капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком
- Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- В Ужгороді відбулися хіротонія та інтронізація єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора
- До уваги водіїв! Сьогодні та завтра в Ужгороді перекриють рух на кількох вулицях у центрі міста
- Центр розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA відкрили в Ужгороді
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів
- Близько 73 тисяч гривень на підтримку ЗСУ зібрали в Ужгороді під час благодійних заходів
- Бійці підрозділу БУАР передали прапор бригади зі словами подяки громаді Ужгорода за допомогу
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь загиблого захисника Володимира Сатмарі
- Спецпогашення поштової марки «Україно, вперед!» відбулося в Ужгороді
- На Ужгородщині сьогодні, 11 червня, буде чутно звуки вибухів. Прохання зберігати спокій!
- Ще із одним загиблим захисником – Юрієм Кучериком – попрощаються в Ужгороді завтра, 5 червня
- Закарпатську обласну клінічну лікарню відвідали представники III окремої штурмової бригади
- В Ужгороді завтра, 4 червня, попрощаються із загиблим Героєм – 22-річним Романом Гапаком
- В Ужгороді організували дозвілля для дітей з родин військових, ветеранів, загиблих захисників, а також дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
- В Ужгороді провели масштабне свято до Міжнародного дня захисту дітей. На підтримку ЗСУ зібрали 11 459 гривень
- Талановитих ужгородських школярів відзначили грошовими преміями
- Завтра в Ужгороді – низка заходів до Міжнародного дня захисту дітей (АФІША)
До цієї новини немає коментарів