«І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі»: в Ужгороді вшанували Великого Кобзаря

До підніжжя пам’ятника Кобзарю поклали квіти представники обласної та міської влади, правоохоронних та силових структур, духовенства, дипломати, громадськість.
«Борітеся – поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!» – згадували нині пророчі Шевченкові слова. Поет став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність, як у ХІХ та ХХ століттях, так і у ХХІ столітті, коли росія вкотре намагається знищити все українське. По собі Кобзар залишив чимало настанов, у яких закликав боротися та не здаватися.
Заслужений академічний Закарпатський народний хор виконав Державний Гімн України, шевченківські «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий», а також «Молитву за Україну».
Присутні на площі Народній хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих захисників та захисниць, які віддали життя, боронячи зараз Україну.
В історії кожного народу серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для нашого народу є Тарас Шевченко, чия спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Мужній український народ, який має такого поета як Шевченко і таку вічну книгу як «Кобзар» – безсмертний.



До теми
- Сьогодні в Ужгороді попрощалися із захисником України – сержантом Сергієм Михайленком
- Кращі з кращих: в Ужгороді вітали випускників 2026 року
- Завтра Ужгород прощатиметься зі ще одним полеглим Героєм
- В Ужгороді провели в останню земну дорогу 39-річного захисника, солдата Валерія Мадяра
- Завтра, 25 червня, в Ужгороді попрощаються із захисником Валерієм Мадяром
- В Ужгороді попрощалися із полеглим прикордонником – майстер-сержантом Ігорем Томіленком
- Богдан Андріїв: "Пишаємося кожним: 92 випускників ужгородського ліцею вирушили у доросле життя"
- Завтра Ужгород прощатиметься із полеглим прикордонником
- В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим Героєм
- "Ярмарок родинних справ" для сімей військових і ветеранів, які розпочали власну справу, вперше провели в Ужгороді
- В Ужгороді відбулося засідання Голів делегацій Міжнародної комісії із захисту річки Дунай
- В Ужгороді сьогодні запрошують на безкоштовну екскурсію містом
- «Історія у гербах»: в Ужгородському замку провели екскурсію до Всесвітнього дня геральдики
- Захищаючи Україну, загинув хірург Закарпатської обласної клінічної лікарні
- В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм
- Сьогодні в Ужгороді прощатимуться із полеглим захисником
- Для педагогів Ужгорода стартував тренінг «Сучасний учитель 2026»
- Ужгород сьогодні попрощався із захисником – 33-річним солдатом Іваном Бабукою
- Таємниці шляхетних родів: Ужгородський замок запрошує на тематичну екскурсію до Всесвітнього дня геральдики
- Випускний Ужгородської школи мистецтв: свідоцтва, виставка та великий концерт






До цієї новини немає коментарів