Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник
![Помер ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник](/images/news/2024/5/max/Iurii-Nebesnyk.jpg)
Саме його вогонь і бажання змінити на краще ситуацію зі знанням культури Закарпаття та мистецької освіти краю наповнювали цей заклад упродовж багатьох років, починаючи від Ужгородського училища прикладного мистецтва.
У червні 1990 р. він став першим демократично обраним директором закладу, і такий вибір виявився непересічною подією, бо всі трансформації, які відбулися, здійснилися завдяки передбаченням і старанням Івана Небесника. Технікум, що готував спеціалістів для Міністерства місцевої промисловості, системно і невпинно перетворювався у заклад, який не тільки відповідно реагував на культурно-політичні зміни, але й виробляв власну стратегію розвитку та бачення власних кроків, які необхідно було робити у митецькій освіті.
У цьому ряді можна згадати присвоєння закладу у 1991 р. імені визначного закарпатського художника Адальберта Ерделі, створення у 1993 р. першого науково-навчального комплексу під егідою Лвівської академії мистецтв, набуття закладом у 1995 р. статусу Ужгородського коледжу мистецтв ім. А. Ерделі, а далі – у 2003 р. – створення Закарпатського художнього інституту, з 2016 р. – Закарпатської академії мистецтв.
Лідер, який не просто показував шлях, але робив кроки перший. І коли постало питання необхідності відкриття закладу вищої мистецької освіти на Закарпатті, саме він першим підготував дисертацію і захистив її, саме він став першим професором у закладі. Цим Іван Небесник не тільки стимулював людей поряд із собою, але і започаткував той процес, який сьогодні представляють сотні публікацій та монографії, присвячені мистецтву Закарпаття, а популярність мистецької школи краю стала не тільки всеукраїнською, але і центральноєвропейською.
Іван Небесник подарував своє життя Академії, нерідко жертвуючи своїми власними потребами та потребами родини, але саме завдяки цьому дарунку існує Закарпатська академія мистецтв – його мрія і його життя.
Закарпатська академія мистецтв
-->
До теми
- В Ужгороді сьогодні попрощалися із полеглим захисником – капітаном, командиром взводу 42-річним Євгеном Гайдуком
- Lights&Dreams: В Ужгороді з'явився ще один казковий замок
- В Ужгороді завтра, 26 липня, попрощаються із загиблим захисником Євгеном Гайдуком
- В Ужгороді відбулися хіротонія та інтронізація єпископа-ординарія Мукачівської греко-католицької єпархії владики Теодора
- До уваги водіїв! Сьогодні та завтра в Ужгороді перекриють рух на кількох вулицях у центрі міста
- Центр розвитку дітей, молоді та вчителів Генерація UA відкрили в Ужгороді
- В Ужгороді завтра, 12 липня, попрощаються із загиблим захисником Юрієм Черяником
- Декану факультету одного з університетів Ужгорода повідомили про підозру в одержанні хабарів від студентів
- Близько 73 тисяч гривень на підтримку ЗСУ зібрали в Ужгороді під час благодійних заходів
- Бійці підрозділу БУАР передали прапор бригади зі словами подяки громаді Ужгорода за допомогу
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь загиблого захисника Володимира Сатмарі
- Спецпогашення поштової марки «Україно, вперед!» відбулося в Ужгороді
- На Ужгородщині сьогодні, 11 червня, буде чутно звуки вибухів. Прохання зберігати спокій!
- У горах поблизу кордону виявили людину без ознак життя
- Ще із одним загиблим захисником – Юрієм Кучериком – попрощаються в Ужгороді завтра, 5 червня
- Закарпатську обласну клінічну лікарню відвідали представники III окремої штурмової бригади
- В Ужгороді завтра, 4 червня, попрощаються із загиблим Героєм – 22-річним Романом Гапаком
- В Ужгороді організували дозвілля для дітей з родин військових, ветеранів, загиблих захисників, а також дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування
- В Ужгороді провели масштабне свято до Міжнародного дня захисту дітей. На підтримку ЗСУ зібрали 11 459 гривень
- Талановитих ужгородських школярів відзначили грошовими преміями
До цієї новини немає коментарів