Про бензинові генератори, або Чому не варто слухати поради із соцмереж - роз'яснюють газовики

Про бензинові генератори, або Чому не варто слухати поради із соцмереж - роз'яснюють газовики
Про це повідомляє прес-центр Закарпатської філії ТОВ «Газмережі»

 

 

Аварійні та планові відключення електроенергії тривають і, за прогнозами енергетиків, продовжаться й надалі. Люди знову повернулися до використання альтернативних джерел живлення, і серед власників бізнесу найбільш популярними досі були бензинові генератори.

 

Але через ріст цін на бензин підприємливі споживачі вигадують способи здешевити використання генераторів і намагаються самотужки підключати бензинові прилади до газової мережі. На різноманітних сайтах є цілі інструкції, як це зробити «швидко та без проблем». Щоправда, незначною проблемою такі бізнесмени вважають, цитуємо: «ризик витоку газу при неправильній експлуатації приладу та наявність природного газу на місці використання генератора».

 

Закарпатська філія ТОВ «Газмережі» наголошує, що це — не незначна, а дуже суттєва небезпека.

 

«Метан, який використовується для опалення й приготування їжі — вибухонебезпечна речовина. Люди, які працюють з газоспоживаючим обладнанням, повинні мати обладнання, знання, кваліфікацію, досвід й необхідні дозволи на проведення таких робіт. Це не може бути сусід Василь чи кум Петро, який має «золоті» руки», — застерігає головний інженер підприємства Віктор Водзінський.

 

Подібні роботи «своїми руками» — це самовільне втручання в газорозподільну мережу, за що передбачені суттєві штрафи. Особливо слід звернути увагу, що переобладнання бензинових генераторів під використання природного газу є неприпустимим.

Окрім того, самовільне приєднання газоспоживаючих приладів призведе до невідповідності типорозміру вузла обліку газу (лічильника) та штрафних санкцій з боку Оператора ГРМ.

Закарпатська філія «Газмереж» надає повний спектр послуг зі встановлення саме газових генераторів заводського виготовлення.

 

Порядок процедури підключення до газової мережі визначено нормативними документами. Власнику газової мініелектростанції для узгодження необхідно звернутися у Центр обслуговування клієнтів й надати:

- заяву на приєднання до газорозподільної системи;

- техпаспорт пристрою, що встановлюється;

- сертифікат відповідності виробу;

- документи на власність;

- паспорт та ідентифікаційний код замовника.

 

У свою чергу фахівці підготують всі документи на отримання технічних умов, розроблять проектно-кошторисну документацію, проведуть монтаж обладнання, забезпечать здачу в експлуатацію й підключення. Закарпатцям слід пам’ятати, що кожен прилад, який встановлюється, повинен мати відповідні сертифікати й дозволи на використання.

 

У товаристві наголошують: самовільне підключення та експлуатація таких приладів категорично заборонена.

 

27 червня 2024р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів