Імплант для відновлення слуху вперше вживили дівчинці на Закарпатті

Імплант для відновлення слуху вперше вживили дівчинці на Закарпатті
Операцію провели однорічній дівчинці Меланії зі Львова, яка не чує з народження.

 

В Ужгороді в обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології дівчинці зі Львова вперше вживили кохлеарний імплант для відновлення слуху. Про операцію розповіли журналісти Суспільне Ужгород.

Дівчинка, якій провели операцію — Меланія зі Львова — не чує з народження. Їй рік і 9 місяців. У пологовому будинку маму дівчинки запевнили, що дитина чує. Проте згодом стало зрозуміло, що дівчинка не чує, оскільки дитина не реагувала на своє ім’я. Їй поставили слуховий апарат, але це не дало результату. Єдиним рішенням було ставити кохлеарний імплант, щоб дати можливість дитині розвиватися на рівні з ровесниками.

До цього часу такі операції виконували тільки у Києві та Дніпрі. Обласний клінічний центр нейрохірургії та неврології зробив запит на отримання кохлеарного імпланту для започаткування таких операцій і на Закарпатті.

Імплант коштує близько 25 тисяч євро, проте послуги за хірургічне втручання покриває НСЗУ, тому для пацієнтів операція є безоплатною.

«Імплант складається з двох частин: одну частину ми вживляємо під час операції, а друга частина — це мовний процесор, який людина носить зовні як слуховий апарат. Мовний процесор вловлює зовнішні звукові сигнали, кодує їх в електричний імпульс і за допомогою електромагнітного поля передає їх на внутрішню частину імпланту. Внутрішня частина передає сигнал на слуховий нерв, який не працює. Завдяки цій системі людина починає чути звуки, але не природні, які чують інші люди, а кодовані звуки, які передаються на слуховий нерв», — пояснив отохірург з Києва, який проводив операцію, Олег Борисенко.

Хірург додав, що для дітей важливо вчасно робити операцію, поки відбувається формування слухової кори. Найкращі результати має кохлеарна імплантація для дітей віком до двох років, оскільки тоді вони починають чути майже на рівні зі своїми однолітками.

«Наша пацієнтка якраз у такому віці, коли ця операція має принести дуже гарні результати й дуже швидко. Думаю, що через 2 роки вона буде говорити так само як її однолітки», — сказав Олег Борисенко.

Отоларинголог з Ужгорода Віталій Лешак також зауважив, що імплантувати дітей потрібно до трьох років.

«Дуже важливо діагностувати їх у пологовому будинку, а не в 3 роки, коли дитина не говорить. Проте слід налагодити не тільки сам процес оперативного втручання, а й діагностики, оперування та реабілітації. У більшості пологових будинків на Закарпатті це є, і головні лікарі пологових будинків намагаються забезпечити це обладнання. Інша проблема — це відсутність центральної бази, проте батьків заздалегідь повідомляють про цю проблему», — розповів Віталій Лешак.

Наразі в Україні немає єдиного реєстру немовлят із порушеннями чи відсутністю слуху. Іноді це пов’язано з недостатньою діагностикою або її відсутністю, іноді — з нерозумінням батьків того, що час обмежений.

 

31 жовтня 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів