Підтримка дітей, молоді та сімей: де і як жителям Ужгородської громади отримати соціальні послуги

Підтримка дітей, молоді та сімей: де і як жителям Ужгородської громади отримати соціальні послуги
Молода людина з інвалідністю хоче розпочати самостійне життя, випускник інтернату не знає, як спілкуватися з іншими чи як правильно розпоряджатися грошима, а батьки, в яких народилася дитина з порушеннями, потребують підтримки фахівців — це типові ситуації. Тут помічними стають соціальні послуги, які допомагають нормалізувати життя.

 

Підтримку фахівців у вигляді соціальних послуг можна отримати не лише за місцем реєстрації, а й проживання.

Людина, яка потребує допомоги, або її родичі чи законні представники повинні звернутись з усною або письмовою заявою до однієї з установ:

?      управління (відділу, сектору) з питань соціального захисту у виконавчому органі сільської, селищної чи міської ради;

?      центру надання адміністративних послуг (ЦНАП);

?      центру надання соціальних послуг.

Обов’язково має бути паспорт та ідентифікаційний код. Проте можуть знадобитися додаткові документи залежно від виду соціальної послуги. Для людини з інвалідністю або порушеннями розвитку — медичні висновки. Сім’ї-усиновителі чи піклувальники повинні мати рішення органу опіки / суду.

Упродовж 10 днів спеціалісти оцінюють потреби людини чи сім’ї. Можуть обстежити житлові умови, залучити психологів або медиків. І вже потім підібрати індивідуальне рішення.

Надаючи соціальну послугу, фахівці допомагають людині чи родині впоратися з труднощами та поліпшити добробут.

Підтримки фахівців соціальної сфери можуть потребувати люди з інвалідністю, діти з порушеннями розвитку, випускники інтернатів, українці зі статусом ВПО, одинокі літні люди тощо.

Кожен випадок оцінюється індивідуально та підбираються соціальні послуги, які допоможуть улагодити ситуацію.

Наприклад, молода людина з інвалідністю, старша за 16 років, хоче спробувати самостійне життя, навчитися спілкуватися з іншими та заробляти гроші. Тут на допомогу прийде послуга підтриманого проживання. Такі люди живуть окремо від батьків чи рідних в спеціальних квартирах або невеликих будинках у громадах та перебувають під супроводом соціальних працівників.

Випускники інтернатів можуть отримати послугу соціальної адаптації. Команда фахівців — соцпрацівники, юрисконсульти, медики — допомагають такій дитині чи молодій людині отримати навички, які їй не дали в інституції. Наприклад, налагодити побут, дбати про здоров’я, спілкуватися поза межами інтернату, будувати сімейні стосунки.

Раннє втручання — приклад комплексної послуги, що покликана надати допомогу родині, в якій народилася дитина з порушеннями. Батькам може допомогти команда фахівців, які оцінять розвиток дитини, її можливості та труднощі, потреби родини. За необхідності команда із сім’єю розроблять індивідуальний план та працюватимуть для досягнення сформованих цілей. Батьки отримують знання і навички, як доглядати за дитиною і розвивати її, дбати про свій психологічний стан, перелаштувати життя сім’ї. Тривала підтримка, робота з ресурсами родини, зустрічі з фахівцями, включеність дитини й сім’ї в життя громади допоможуть малюку у майбутньому жити максимально повним, активним і самостійним життям.

Соціальна послуга — своєрідна «подушка безпеки» для тих, хто потребує підтримки. Людина може отримувати одну або кілька соцпослуг, тривало або одноразово — усе залежить від її потреб.

Публікація підготовлена в рамках проєкту, що реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) разом із Львівським центром соціальних послуг і реабілітації «Джерело» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (BMZ) через державний банк розвитку KfW в рамках національної програми ЮНІСЕФ  «Кращий догляд для кожної дитини».

 

02 листопада 2024р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів