Професор Сергій Федака презентував в Ужгороді три завершальні томи «Історії України»

Автор презентував крайні три томи із серії «Модерна історія».
Сергій Федака постійний учасник акції «Письменник за прилавком»: професор щороку презентував свої праці. Цьогоріч на прилавку 14-й, 15-й та 16-й томи «Історії України». Серія «Модерна історія» почала виходити у 2020 році. За більш ніж 4 роки з’явилось 16 томів. На написання одного тому автор витрачав від 4 до 6 місяців, найбільше часу пішло на крайній – 16 том. Наразі Сергій Федака завершив цей проєкт.
Сергій Федака
«Страшенно радий, що всупереч усьому вдалося мені завершити цей проєкт. Це сталося також завдяки підтримці колег, підтримці читачів. Тому можу тепер передихнути, − розповідає письменник. – Однак планую ще написати 17-й том, де буде описана наша Перемога та повоєнна відбудова. Сподіваюся розглянути конкретні події, які вже відбудуться: євроінтеграція України, вступ у НАТО»
Як у коментарі zaholovok.com.ua Сергій Федака додає, що головним при написанні серії для нього була можливість зібрати всі історичні події докупи.
«Писав, щоб нічого не забулося і все було зібрано компактно в одному виданні: від появи найперших людей до нинішніх подій. Саме ця місія систематизації історичних подій, це, мабуть, найцінніше у роботі історика, − ділиться автор. − Максимальна деталізація і причинно-наслідковий зв’язок − це основні принципи Івана Франка, які я взяв як методологію написання свого 16-томника і яких ретельно дотримувався».
У планах на 2025 рік у Сергія Федаки випуск однотомника про історію Закарпаття, а також збірка поезії. Наразі деякі художні роботи автора перекладені угорською, словацькою та англійською мовами, а окремі історичні статті – румунською.
Як писав zaholovok.com.ua, традиційна передсвяткова щорічна акція «Письменник за прилавком» проводиться у книгарні «Кобзар» в Ужгороді. До 6 грудня о 14:00 тут можна буде зустріти закарпатських авторів та видавців, а також придбати їх книжки з автографом.
До теми
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- В Ужгороді презентували «Кобзаря» українською та угорською мовами, яке можна й послухати
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
- Ювілейну виставку творів Михайла Сапатюка презентували в Ужгороді
- Фестиваль “Драма сьогодення” в Ужгороді визначив цьогорічних переможців
- Шанувальників вишивального мистецтва запрошують до ужгородського скансену на виставку «Ойкумена Ірини Ольшанської: будуючи сенси»
- «Зруйнована культурна спадщина України» - в Ужгородському скансені представили тематичну фотовиставку
- В Ужгороді відбувся благодійний концерт за ініціативи керівника гурту Con Brio
- Майстерня писанкарства відкриється в Ужгородському скансені
- В Ужгороді презентували традиційну виставку «Графічне Закарпаття»
- Закарпатський музей народної архітектури та побуту відкрив виставку з фондової колекції «Мереживо надії»
До цієї новини немає коментарів