У спортивно-реабілітаційному центрі в Ужгороді працюють із військовими, які потребують відновлення та психологічної підтримки

Зусиллями волонтерів, небайдужих громадян та іноземних донорів у будівлі на вулиці Тіхого організовано сучасний медично-реабілітаційний центр, де військові та люди з особливими потребами отримують необхідну кваліфіковану допомогу. За словами директорів центру Сергія Гецка та Івана Реміцкі, медична частина укомплектована: працює 18 фахівців, які надають послуги з реабілітації, включаючи фізіотерапію та ерготерапію. Центр має відповідну ліцензію та працює за договором із НСЗУ за медичним пакетом «Амбулаторна реабілітація», що забезпечує надання послуг за державні кошти. Загалом щомісяця нараховується до 580 візитів пацієнтів.
Крім того, на базі Центру працівники та відвідувачі у вільний час збирають дрони різних видів, співпрацюють із громадськими організаціями та волонтерами. Вони добре знають, який тип літальних апаратів потрібен військовим підрозділам. Їхні дрони значно дешевші, тому користуються великим попитом.
Актуальним залишається створення спортивно-реабілітаційного клубу та ветеранського простору, де військові зможуть займатися спортом, спілкуватися та інтегруватися в суспільство. Планується створення сучасного спортивного майданчика для волейболу, баскетболу та футболу. Керівники наголошують, що вже є проєкт із встановлення покриття для підлоги та облаштування спортивного знаряддя, але потрібні кошти. Оскільки установа не має можливості заробляти, планується зменшити витрати на комунальні послуги, зокрема встановити сонячні панелі на даху будівлі для забезпечення електроенергією. Необхідне обладнання подарували благодійники із Франції, а проєктна документація вже готова, тож тепер потрібні кошти на їх встановлення.
Центру також потрібне додаткове обладнання для реабілітації, яке планують закупити для надання ширшого спектру медичних послуг. Коштів бракує, тому посадовці запевнили у підтримці закладу з боку обласної ради та обласної державної адміністрації.
Василь Дем?янчук підкреслив: «Такий сучасний реабілітаційний простір – це не лише про фізичне відновлення. Це місце, де наші герої можуть знайти підтримку, спілкування, відчути турботу та повернутися до звичайного життя. Наше завдання зробити все можливе, аби допомогти їм інтегруватися в мирне суспільство».
До теми
- Тепер у Резерв+ можна сплатити штраф за невчасне уточнення персональних даних
- Регіональна комісія ТЕБ та НС проаналізувала стан безпеки та готовності до надзвичайних ситуацій
- Повернення до війська після самовільного залишення частини: діє спрощений порядок
- Підтримка ворога — шлях за ґрати: закарпатська прокуратура попереджає про наслідки держзради
- Ужгородська міська рада виготовила паспорт Чорного озера, земля матиме рекреаційне призначення
- На Закарпатті працюють над розбудовою мережі ветеранських хабів
- Понад 100 послуг для ВПО, які проживають в Ужгороді, надали працівники ЦНАПу за допомогою «Мобільного кейсу»
- Відбулася сесія Ужгородської міської ради - які рішення прийнято?
- Закарпаття продовжує підтримувати захисників - спрямували ще понад 19 мільйонів гривень
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- В Ужгороді з 1 липня запрацювала автоматизована систему обліку оплати проїзду: на що варто звернути увагу?
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
До цієї новини немає коментарів