«Зруйнована культурна спадщина України» - в Ужгородському скансені представили тематичну фотовиставку

Три роки Україна страждає від болю і втрат. Три роки спротиву, незламності, єдності та боротьби за свободу українського народу. Україна вистояла попри жорстокі атаки і безупинні випробування. Сьогодні ми ще раз нагадуємо всьому світу про ціну свободи, силу нашого народу та боротьбу, що триває. Збройні сили України є головним гарантом існування держави. Україна та українці не відступлять. МИ ОБ’ЄДНАНІ РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ.
Не стоять осторонь загальнодержавної боротьби й музейні заклади. Всілякими засобами ми показуємо й доводимо, що ми нація з власною величезною культурною спадщиною. Вона локально розмаїта, оскільки ввібрала в себе регіональні риси, але в своїй основі є УКРАЇНСЬКОЮ.
Пропонована до огляду фотовиставка є частиною проєкту «Листівки з України», який фіксує та демонструє шкоду, завдану українській культурній спадщині російськими військами внаслідок бомбардувань та обстрілів. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну війська щодня знищують історичні, архітектурні та археологічні пам’ятки нашої країни. Російські військові цинічно і нещадно обстрілюють музеї, меморіали, університетські будівлі, кінотеатри, кидають ракети на церкви, храми, собори, телевежі, пам’ятники. Росія не просто знищує українські міста та села, а систематично знищує українську культурну спадщину, яка налічує тисячі років.
80 листівок з різних регіонів України, кожна з яких розповідає історію конкретної культурної пам’ятки та за яких обставин її було зруйновано або пошкоджено. 8 відомих українських та іноземних культурних діячів та публічних осіб озвучили історії зруйнованих пам’яток, зокрема британський актор Г?ю Бонневіль, литовська співачка Моніка Лу, український футболіст Андрій Ярмоленко, український гурт ДахаБраха та інші.
По всьому світу завдяки посольствам України та партнерам було проведено понад 40 виставок для привернення уваги міжнародної спільноти до злочинів проти української культурної спадщини. Так, виставки відбулись у Португалії, Великій Британії, Індії, Японії, Нідерландах, Аргентині, США, Франції, ОАЕ та в інших країнах. До кампанії долучились українські інституції та лідери думок, а також 73 закордонні дипломатичні установи та Європейська комісія, які публікували листівки у своїх соціальних мережах 24 мовами.
Науковими співробітниками музею було обрано 12 об’єктів, які й демонструються в експозиції виставки. Це три музеї: Художній музей імені Куїнджі в Маріуполі, Іванківський історико-краєзнавчий музей, Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди. Одним із перших зруйнованих закладів культури був Донецький академічний обласний драматичний театр у Маріуполі. Серед пошкоджених бібліотек на виставці представлено Центральну міську публічну бібліотеку ім. В.Г. Короленка в Маріуполі та Чернігівську обласну бібліотеку юнацтва. Окрім того, на виставці йдеться про Центральний будинок культури в Ірпіні, Дніпровський будинок органної та камерної музики, Будівлю колишнього маєтку А. Трегубова в Маріуполі, Храм Вознесіння Господнього у Лук’янівці, а також погруддя Тараса Шевченка в Бородянці.
Сотні знищених памяток культури, вивезені цінні колекції. Не маємо права забути, пробачити! Тому щоразу нагадуватимемо про них усьому цивілізованому світу!
До теми
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
- Ужгородський скансен запрошує на тематичну екскурсію з елементами реконструкції «Свято першої борозни»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Гостей та мешканців Закарпаття запрошують відвідати виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- Камерна виставка Аурелії Федор «Назустріч весні» експонується в Ужгородському замку
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- Історія однієї картини: «Автопортрет» Петра Шолтеса
- В Ужгороді посадили гілочку із верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання у Казахстані.
- В Ужгороді відбулися Шевченкові читання
- Учні мистецьких шкіл Закарпаття презентували свої твори на виставці «Об’єднаймося ж, брати мої»
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
До цієї новини немає коментарів