На Закарпатті пацієнти з порушеннями слуху можуть безоплатно отримати слухові апарати та кохлеарні імпланти

Директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Любов Мандзич на брифінгу розповіла, що проблеми зі слухом найчастіше спостерігають у ранньому віці. Причини порушень слуху можуть бути різними: від генетичних факторів до інфекційних захворювань та ускладнень під час вагітності й пологів.
За її словами, саме тому всім новонародженим у перші дні життя проводять скринінг, який допомагає виявити, зокрема, й ці порушення. Раннє виявлення дозволяє проводити слухову імплантацію вже від 3 до 6 місяців.
Кохлеарні імпланти встановлюють в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології в Ужгороді, а також в інших кластерних і надкластерних закладах охорони здоров’я України, куди пацієнти можуть звернутися за екстериторіальним принципом.
Минулого року наш регіон отримав три системи кохлеарної імплантації. Вже одній дитині вживили такий імплант, ще двоє зараз проходять підготовку до оперативного втручання та встановлення.
Якщо втрата слуху настала пізніше, то залежно від того, коли вона була зафіксована і якщо лікувальні процедури не дали потрібного результату, дитині проводять слухопротезування шляхом встановлення слухових апаратів, додала Любов Мандзич.
Маршрут пацієнта такий: потрібно звернутися до сімейного лікаря, котрий дасть направлення до отоларинголога Обласної дитячої лікарні в Мукачеві. Пацієнт пройде обстеження та аудіометрію. Якщо в дитини виявлять порушення слуху, їй встановлять інвалідність і направлять на слухопротезування.
Цього року слухові апарати в Обласній дитячій лікарні вже встановили 14 дітям, ще 13 встановлять найближчим часом, розповів під час брифінгу в Закарпатській ОВА в.о. директора закладу Володимир Бейреш.
Безоплатне слухопротезування для дорослих доступне за наявності встановленої групи інвалідності. Пацієнту потрібно пройти оцінювання повсякденного функціонування: експертна команда встановить певний ступінь обмеження життєдіяльності та визначить потребу в слуховому апараті відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
У Закарпатській обласній лікарні ім. А.Новака слухопротезування проводять щонайменше протягом двадцяти років. Згідно з розподілом МОЗ цьогоріч заклад отримав 162 слухові апарати, 96 із них уже встановили пацієнтам.
Директор закладу Юрій Яцина зауважив, що маршрути для дорослих і дітей із порушеннями слуху майже однакові: з документами, що підтверджують інвалідність і потребу в слухопротезуванні, та з направленням від сімейного лікаря потрібно звернутися в сурдологічний кабінет поліклініки. Далі фахівці проведуть аудіометрію і визначать вид слухового апарату, який потрібно встановити.
Закарпаття повністю забезпечене спеціалізованим обладнанням для відновлення слуху. Це апарати іноземного виробництва, різних типів і потужностей, щоб задовольнити індивідуальні потреби кожного пацієнта.
Усі необхідні обстеження фахівці проводять безоплатно відповідно до Програми медичних гарантій. Встановлення, налаштування та заміна пристроїв також відбувається за державні кошти відповідно до угод між закладами охорони здоров’я та підприємствами, що надають цей вид послуг.
До теми
- Закарпатська ОВА вперше підписала тристоронню територіальну угоду з обласною радою профспілок та федерацією роботодавців регіону
- Примусове відчуження землі та будинків на Ужгородщині — парламент ухвалив доопрацьований після вето Президента законопроєкт
- Рівень захворюваності на туберкульоз у Закарпатській області торік знизився на 6%
- Якісні медичні послуги військовим і цивільним, розбудова мережі центрів ментального здоров’я - серед питань розширеної наради в ОВА
- Закарпаття вперше з візитом відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Сербія в Україні Андон Сапунжди
- Дітям ветеранів, які навчаються на контракті, компенсуватимуть вартість навчання у вишах
- Закарпатців запрошують вступати до Національного університету оборони України
- Перший пілотний проєкт у рамках е-Вода запустили на Закарпатті: моніторитимуть стан водних ресурсів онлайн
- Закарпаття стає частиною великого ягідного об’єднання: створено Асоціацію «Виробники лохини України»
- Збереження водних ресурсів, протипаводкові заходи, модернізація гідротехнічних споруд - головні теми зустрічі представників Міндовкілля та Держагентства водних ресурсів із посадовцями ОВА
- Сучасний реабілітаційний центр 4.5.0 з’явиться в Ужгороді завдяки співпраці МОЗ та Світового банку
- Фінансова підтримка закарпатських аграріїв: за останні 2 роки компенсацію отримали 67 суб’єктів господарювання
- Установи та підприємства бюджетної сфери повинні перейти на погодинний облік розрахунків споживання електроенергії – Закарпатська ОВА
- Підприємців Закарпаття запрошують до участі в обговоренні важливих змін у Митному кодексі України, які набудуть чинності у 2025 році
- Закарпатська область підписала меморандум про співпрацю із графством Корнуолл
- Підприємцям презентували платформу "Пульс", яка збирає відгуки від взаємодії бізнесу з держорганами – Мирослав Білецький
- Онлайн-платформі «Діалог влади та бізнесу» при Закарпатській ОВА – 1 рік
- 22 громадські та благодійні організації Закарпаття цього року отримають фінансову підтримку з обласного бюджету
- 26 закарпатцям погодили заявки на доступні кредити за програмою «Власний дім»
- Понад 93% закарпатських пенсіонерів уже з березня отримуватимуть підвищені виплати
До цієї новини немає коментарів