На Закарпатті пацієнти з порушеннями слуху можуть безоплатно отримати слухові апарати та кохлеарні імпланти

Директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Любов Мандзич на брифінгу розповіла, що проблеми зі слухом найчастіше спостерігають у ранньому віці. Причини порушень слуху можуть бути різними: від генетичних факторів до інфекційних захворювань та ускладнень під час вагітності й пологів.
За її словами, саме тому всім новонародженим у перші дні життя проводять скринінг, який допомагає виявити, зокрема, й ці порушення. Раннє виявлення дозволяє проводити слухову імплантацію вже від 3 до 6 місяців.
Кохлеарні імпланти встановлюють в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології в Ужгороді, а також в інших кластерних і надкластерних закладах охорони здоров’я України, куди пацієнти можуть звернутися за екстериторіальним принципом.
Минулого року наш регіон отримав три системи кохлеарної імплантації. Вже одній дитині вживили такий імплант, ще двоє зараз проходять підготовку до оперативного втручання та встановлення.
Якщо втрата слуху настала пізніше, то залежно від того, коли вона була зафіксована і якщо лікувальні процедури не дали потрібного результату, дитині проводять слухопротезування шляхом встановлення слухових апаратів, додала Любов Мандзич.
Маршрут пацієнта такий: потрібно звернутися до сімейного лікаря, котрий дасть направлення до отоларинголога Обласної дитячої лікарні в Мукачеві. Пацієнт пройде обстеження та аудіометрію. Якщо в дитини виявлять порушення слуху, їй встановлять інвалідність і направлять на слухопротезування.
Цього року слухові апарати в Обласній дитячій лікарні вже встановили 14 дітям, ще 13 встановлять найближчим часом, розповів під час брифінгу в Закарпатській ОВА в.о. директора закладу Володимир Бейреш.
Безоплатне слухопротезування для дорослих доступне за наявності встановленої групи інвалідності. Пацієнту потрібно пройти оцінювання повсякденного функціонування: експертна команда встановить певний ступінь обмеження життєдіяльності та визначить потребу в слуховому апараті відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
У Закарпатській обласній лікарні ім. А.Новака слухопротезування проводять щонайменше протягом двадцяти років. Згідно з розподілом МОЗ цьогоріч заклад отримав 162 слухові апарати, 96 із них уже встановили пацієнтам.
Директор закладу Юрій Яцина зауважив, що маршрути для дорослих і дітей із порушеннями слуху майже однакові: з документами, що підтверджують інвалідність і потребу в слухопротезуванні, та з направленням від сімейного лікаря потрібно звернутися в сурдологічний кабінет поліклініки. Далі фахівці проведуть аудіометрію і визначать вид слухового апарату, який потрібно встановити.
Закарпаття повністю забезпечене спеціалізованим обладнанням для відновлення слуху. Це апарати іноземного виробництва, різних типів і потужностей, щоб задовольнити індивідуальні потреби кожного пацієнта.
Усі необхідні обстеження фахівці проводять безоплатно відповідно до Програми медичних гарантій. Встановлення, налаштування та заміна пристроїв також відбувається за державні кошти відповідно до угод між закладами охорони здоров’я та підприємствами, що надають цей вид послуг.
До теми
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
- Діти з тимчасово окупованої території Луганщини оздоровлюються на Закарпатті
- «Мале Карпатське коло»: нова магістраль з'єднає Закарпаття, Львівщину й Івано-Франківщину та відкриє прямий вихід на Польщу та Румунію
- Велика європейська компанія, що спеціалізується на виробництві вапна та інших будівельних матеріалів, хоче розмістити свій завод на Закарпатті
- В Ужгороді говорили про належне дотримання прав ромів та кроки для інтеграції нацспільноти у життя громад та області
До цієї новини немає коментарів