На Закарпатті пацієнти з порушеннями слуху можуть безоплатно отримати слухові апарати та кохлеарні імпланти

Директорка департаменту охорони здоров’я ОВА Любов Мандзич на брифінгу розповіла, що проблеми зі слухом найчастіше спостерігають у ранньому віці. Причини порушень слуху можуть бути різними: від генетичних факторів до інфекційних захворювань та ускладнень під час вагітності й пологів.
За її словами, саме тому всім новонародженим у перші дні життя проводять скринінг, який допомагає виявити, зокрема, й ці порушення. Раннє виявлення дозволяє проводити слухову імплантацію вже від 3 до 6 місяців.
Кохлеарні імпланти встановлюють в Обласному клінічному центрі нейрохірургії та неврології в Ужгороді, а також в інших кластерних і надкластерних закладах охорони здоров’я України, куди пацієнти можуть звернутися за екстериторіальним принципом.
Минулого року наш регіон отримав три системи кохлеарної імплантації. Вже одній дитині вживили такий імплант, ще двоє зараз проходять підготовку до оперативного втручання та встановлення.
Якщо втрата слуху настала пізніше, то залежно від того, коли вона була зафіксована і якщо лікувальні процедури не дали потрібного результату, дитині проводять слухопротезування шляхом встановлення слухових апаратів, додала Любов Мандзич.
Маршрут пацієнта такий: потрібно звернутися до сімейного лікаря, котрий дасть направлення до отоларинголога Обласної дитячої лікарні в Мукачеві. Пацієнт пройде обстеження та аудіометрію. Якщо в дитини виявлять порушення слуху, їй встановлять інвалідність і направлять на слухопротезування.
Цього року слухові апарати в Обласній дитячій лікарні вже встановили 14 дітям, ще 13 встановлять найближчим часом, розповів під час брифінгу в Закарпатській ОВА в.о. директора закладу Володимир Бейреш.
Безоплатне слухопротезування для дорослих доступне за наявності встановленої групи інвалідності. Пацієнту потрібно пройти оцінювання повсякденного функціонування: експертна команда встановить певний ступінь обмеження життєдіяльності та визначить потребу в слуховому апараті відповідно до індивідуальної програми реабілітації.
У Закарпатській обласній лікарні ім. А.Новака слухопротезування проводять щонайменше протягом двадцяти років. Згідно з розподілом МОЗ цьогоріч заклад отримав 162 слухові апарати, 96 із них уже встановили пацієнтам.
Директор закладу Юрій Яцина зауважив, що маршрути для дорослих і дітей із порушеннями слуху майже однакові: з документами, що підтверджують інвалідність і потребу в слухопротезуванні, та з направленням від сімейного лікаря потрібно звернутися в сурдологічний кабінет поліклініки. Далі фахівці проведуть аудіометрію і визначать вид слухового апарату, який потрібно встановити.
Закарпаття повністю забезпечене спеціалізованим обладнанням для відновлення слуху. Це апарати іноземного виробництва, різних типів і потужностей, щоб задовольнити індивідуальні потреби кожного пацієнта.
Усі необхідні обстеження фахівці проводять безоплатно відповідно до Програми медичних гарантій. Встановлення, налаштування та заміна пристроїв також відбувається за державні кошти відповідно до угод між закладами охорони здоров’я та підприємствами, що надають цей вид послуг.
До теми
- Закарпатські податківці з початку року надали понад 30 тисяч адмінпослуг
- Інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 - ФЕЙК!
- Володимир Зеленський підписав Указ про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців
- Закарпаття працює над створенням мережі центрів ментального здоров’я
- Закарпатцям погодили 15 заявок на отримання компенсації за встановлення альтернативних джерел енергозабезпечення
- Понад 23 млн грн для підтримки окремих громад Закарпаття спрямував Кабінет Міністрів України
- На Закарпатті посилюють безпекові заходи на Великдень
- Безпечна освіта – спільна відповідальність: на Закарпатті відбулася міжвідомча нарада щодо запобігання булінгу, вербування і тероризму серед дітей та молоді
- Відбулося перше засідання Закарпатської обласної тристоронньої соціально-економічної ради
- Про актуальні загрози, практичні методи та поради з кібербезпеки підприємцям Закарпаття розкажуть під час «Діалогу влади та бізнесу».
- Бізнес Закарпаття може залучити гранти до 120 000 доларів
- Закарпаття розширює партнерство в межах другого етапу проєкту "Пліч-о-пліч: Згуртовані громади": до ініціативи приєдналося ще 15 громад регіону
- 22,7 млн грн для створення сучасного освітнього простору у старшій школі: Закарпаття отримало субвенцію з держбюджету
- Закарпаття готує регіональну програму підтримки вівчарства: акцент на м’ясні породи та експортний потенціал
- Минулого тижня на ГРВІ на Закарпатті захворіли понад 3800 осіб
- Одноразова грошова допомога для ветеранів з інвалідністю внаслідок війни
- Сьогодні на Закарпатті - День жалоби за загиблими у Сумах
- Перспективи реконструкції та розширення приміщення Ветеранського хабу Закарпаття в Ужгороді обговорили на зустрічі в ОВА
- Мирослав Білецький зустрівся із духовенством краю
- Відкриття нових пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні в межах Закарпаття обговорили під час двосторонньої зустрічі
До цієї новини немає коментарів