Медзаклади Собранце та Перечина оновлять у рамках спільного проєкту

У Перечині у рамках проекту розпочинають реконструкцію будівлі міської лікарні, де відкриють сучасне дитяче відділення. Особливою частиною проєкту стане впровадження сучасних підходів у лікуванні дітей із гіперактивним синдромом, неврозами та наслідками стресу. Про це на спільній пресконференції розповів Іван Погоріляк, міський голова Перечина.
За його словами, для цих потреб передбачено окрему будівлю господарського корпусу міської лікарні. «Коли почалось повномасштабне вторгнення, ми вимушені були звільнити приміщення в лікарні, де розташовувалось дитяче відділення і передати для потреб військових. І з тих часів це відділення у не дуже гарних умовах. Є тільки 15 ліжок, тому була потреба реконструювати одну із будівель для того, щоб мати належні умови для лікування дітей. Кількість ліжок передбачено 25 у дво- та тримісних просторих палатах», - прокоментував Іван Погоріляк. Він також зауважив, що це перший спільний проект Перечина із містом-побратимом у Словаччині.
Підписання партнерської тристоронньої угоди між Перечинською міською радою, регіональною лікарнею м.Собранці та КНП «Перечинська лікарня» відбулося у жовтні 2024 року, а вже цього року безпосередньо розпочалися проектні заходи. Тривалість проекту – два роки, завершення заплановане до 30 грудня 20226 р. Про це розповіла Юдіта Курилич, менеджерка проекту. «Буде реконструйовано 377 кв.м. А також закуплено обладнання для кабінету фізіотерапії, зокрема, дитячий динамічний вертикалізатор, вібраційну платформу, прилади ультразвукової терапії тощо», - додала вона.
Ян Скляр, міський голова м.Собранці зауважив, що спільний транскордонний проект- вдала інвестиція в охорону здоров’я не тільки міста, але й регіону.«За рахунок проекту ми закуповуємо обладнання для нашої лікарні для більш якісного обстеження пацієнтів. Також плануємо підготувати проектну документацію для реалізації інших завдань і лікарні, аби вибудувати цілу інфраструктуру,- прокоментував Ян Скляр. – Також будемо здійснювати обмін лікарями». За словами мера м. Собранці, у міські лікарні працює кілька українських лікарок, їхня робота дуже якісна. Але загалом медичного персоналу на сьогодні не вистачає.
Тетяна Максимова, директорка регіональної лікарні м.Собранці деталізувала завдання проекту зі словацького боку. Тут закуплять сучасний ендоскопічний апарат, а також підготують проектно-кошторисну документацію на реконструкцію старої будівлі (1948 р). Для місцевої медицини це перший міжнародний проект, який надихає на подальший розвиток. Угоду про співпрацю обидва міста підписали ще 20 років тому. Михайло Лабич, директор КНП «Перечинська лікарня» подякував колегам за роботу та наголосив, що роботи з реконструкції планують завершити упродовж року.Опісля керівництво Перечина влаштувала невелику екскурсію для словацьких колег по медичній базі міста. У 2020 році Перечин на баланс громади перейшли будівлі районної лікарні. Як розповів Іван Погоріляк, практично всі приміщення крім пологового та хірургічного потребували ремонту. «Це дуже значна частина. Лікарня складається з двох частин, одне розташоване у центрі міста, інше на вул. Садовій (4- поверхове), яке було на певний час передане військовим, - каже мер Перечина. – Згодом почали ремонтувати спільно з обласною адміністрацією. Зараз на першому поверсі розміщене приймальне відділення і терапевтичне відділення на 50 ліжок. Три поверхи в нас вільні. Ми прийняли рішення міською радою, у разі загрози окупації міста Краматорськ ( місто побратим Перечина) сюди б перемістили обладнання із лікарні Краматорська».
Перечинська громада налічує 14 000 населення, лікарня обслуговує два колишні райони Перечинський і Ужгородський (близько 60 000 населення) та частково Березнянський. Крім того у Перечині відрили відремонтували колишню першу аптеку (1903 року) і тепер тут діж міська лабораторія. За власні кошти 12 млн. грн. відремонтували також колишнє пологове відділення, на його базі відкриють хірургічне і травматологічне відділення. У Перечині кажуть, що на оновлену базу почали повертатися кваліфіковані спеціалісти, до Перечина приїжджають і лікарі та пацієнти з Ужгорода. Тут на новому обладнанні, зокрема, проводять операції з дроблення каменів у нирках.
«Якби ми нічого не робили, а були такі, хто не вірив у перспективу лікарні, то всі би наші пацієнти лікувалися в Ужгороді. Завдяки тому, що вирішили ремонтувати лікарню, ми її зберегли і вона вже зараз обслуговує два колишні райони. А я впевнений, якщо ми так дальше будемо розвиватися, то частина з Ужгорода прийдуть лікуватись до нас», - каже мер Перечина.
До теми
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Батько написав про полеглого сина: В Ужгороді презентували унікальне видання – книгу «Доброволець»
- Дату беатифікації блаженного Петра Павла Ороса на Закарпатті перенесено
- Науковці ведуть цілодобову пряму трансляцію життя сов із гнізда птахів на Закарпатті
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Майбутні підприємці Закарпаття ярмаркували у Львові
- Група Tolk стала найчисельнішою командою благодійного півмарафону в Ужгороді
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- Сьогодні - Вербна неділя
- Закарпаття знову прийняло евакуаційний потяг - цього разу із Донеччини
- «Бограч-index» – квітень 2025: за місяць продукти подешевшали на 1,8 %
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
До цієї новини немає коментарів