В Ужгородському ліцеї ім. Т.Г. Шевченка відбувся інституційний аудит
Як створити у школі середовище, в якому діти навчаються із задоволенням, а педагоги працюють ефективно? Як поліпшити освітні та управлінські процеси? Як можна оцінити реальний стан справ у закладі освіти неупереджено та професійно? Відповіді на ці питання можна отримати за результатами інституційного аудиту – процедури, що замінила державну атестацію шкіл і має на меті підвищення якості освітньої діяльності.
З 27 березня по 09 квітня 2025 року такий аудит пройшов в Ужгородському ліцеї ім. Т.Г. Шевченка Ужгородської міської ради Закарпатської області. Для закладу освіти аудит – це не контроль чи перевірка у традиційному розумінні, а можливість отримати незалежну оцінку від експертів, визначити напрями для розвитку та отримати рекомендації для вдосконалення діяльності школи.
Що саме перевіряли?
Протягом десяти днів роботи в закладі освіти експертна група проводила детальний аналіз освітнього процесу, оцінюючи:
освітнє середовище – наскільки освітнє середовище безпечне, інклюзивне, розвивальне та вільне від насильства;
систему оцінювання – чи відповідає вона державним стандартам, наскільки прозора та справедлива;
педагогічну діяльність – чи володіють вчителі необхідними компетентностями, чи дотримуються принципу академічної доброчесності, як вони взаємодіють із дітьми та іншими працівниками, чи забезпечуються для них можливості для професійного зростання;
управлінські процеси – як організована робота адміністрації закладу, наскільки ефективна стратегія розвитку, як використовуються ресурси школи та як відбувається організація освітнього процесу.
Підсумки аудиту
Кожен аспект роботи ліцею оцінюється через спостереження, аналіз документації, опитування учнів, педагогів і батьків. Використання різних джерел інформації дає змогу отримати об’єктивну інформацію про діяльність закладу освіти, щоб після завершення аудиту експертна група могла сформувати:
Висновок про якість освітньої та управлінської діяльності, внутрішню систему забезпечення якості освіти;
Рекомендації щодо вдосконалення діяльності закладу освіти.
Ці документи засновник та керівник Ужгородського ліцею отримають до 01 травня 2025 року.



До теми
- У Закарпатській обласній станції переливання - гостра нестача третьої групи крові з негативним резус-фактором
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- Ужгород попрощався із полеглим Героєм, 40-річним солдатом Сергієм Желізкою
- В Ужгороді вручили нагороди рідним полеглих Героїв
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм
- В Ужгороді відкриють пам'ятну дошку ще одному загиблому Герою
- 27–28 червня Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує гостей на святкування 55-річчя з дня створення
- Мініатюри та інфобокс з аудіогідами: в ужгородській фортеці відкрили експозицію «Замки Закарпаття»
- В Ужгороді встановили вже 77-му мініскульптуру - інтерактивну
- На об’єкті очищення поверхневих вод ужгородського водоканалу запрацювала сонячна електростанція
- Історію сотень поколінь зберігає та популяризує краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького: сьогодні заклад відзначає ювілей – 80 років
- В Ужгороді відкрили шостий екоострівець для сортування сміття
- В Ужгороді проведуть благодійний "Купала Фест 2025"
До цієї новини немає коментарів