Через бездарність влади виділені районам гроші можуть залишитися невикористаними
Цьогоріч Закарпаття має отримати з Держбюджету понад 183 мільйони гривень субвенцій на запобігання техногенним катастрофам, будівництво та придбання житла військовим, на газифікацію тощо.
Наразі до області вже надійшла більша частина цих коштів — 177 мільйонів гривень. Однак, як повідомив на прес-конференції начальник головного фінансового управління Закарпатської ОДА Петро Лазар, у районах є значні проблеми з тим, як отримані кошти використати. “Освоєння коштів іде дуже повільно, оскільки райдержадміністрації виявилися не готовими їх прийняти. На багатьох об’єктах, куди мають бути спрямовані ці кошти, ще нема навіть проектної документації й не проведено тендерів на виконання робіт”, — констатував Петро Лазар. Для прикладу, наразі на рахунках у районах залишилося кілька мільйонів гривень, які мають бути використані цьогоріч на ремонт доріг, однак чомусь не використовуються. Згідно з законом, усі невикористані до кінця бюджетного року кошти, які залишаться на рахунках, будуть повернуті до Держбюджету. Відтак, якщо досі чиновники всі негаразди списували на нестачу коштів, то тепер, коли гроші надійшли, виявляється, що проблема не у грошах, а в бездарних чиновниках, які не вміють їх використовувати. Найгірше у цій ситуації те, що обласна влада, за словами пана Лазаря, не має ніякого впливу на органи місцевої влади й може тільки давати поради та пояснення.
З іншого боку, головний фінансист краю повідомив, що на друге півріччя поточного року на заробітну плату працівникам бюджетної сфери та на оплату енергоносіїв для бюджетних установ області не вистачає понад 70 мільйонів гривень. Управління вже звернулося з цього приводу до Кабміну й очікується, що ці гроші область отримає.
Проблемою є також значна заборгованість підприємств області пересічним закарпатцям, борг із зарплатні в краї наразі становить близько 4 мільйонів гривень. Цікаво, що за часів так званого “антинародного режиму Кучми”, коли областю керував есдек Іван Різак, станом на листопад 2004 року заборгованість із зарплатні в краї, за офіційними даними, становила всього близько 200 тисяч гривен. На прохання пояснити причини такого явища Петро Лазар тільки зазначив, що в ті часи багато цифр у звітах не відповідали дійсності.
Та попри всі негаразди область виконує та перевиконує заплановані показники надходжень до бюджету. Загалом до загального фонду держбюджету за перше півріччя поточного року область переказала 488,8 млн. грн., що на 23,4 % або на 92,8 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.
РІО
До цієї новини немає коментарів