Федір Шандор презентує в Будапешті “Мілітарну хроніку Закарпаття”

Видання є результатом багаторічної роботи та вийшло друком цього року в ужгородському видавництві “РІК-У”.
У липні “Мілітарну хроніку Закарпаття” вже презентували в Ужгороді, зараз представлять міжнародній аудиторії.
Книга складається з 12 розділів і охоплює період від ІІ століття, коли з’явилися перші письмові згадки про воєнні події на теренах краю – і до сучасності. Про це у коментарі Varosh розповів один з упорядників видання — доктор філософських наук, професор кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ, Надзвичайний і Повноважний посол України в Угорщині Федір Шандор.
Книга “Мілітарна хроніка Закарпаття”
За його словами, у книзі подано мілітарну хроніку Закарпаття, адже впродовж століть край неодноразово ставав ареною бойових дій та залишався у вирі історичних європейських подій.
“Книга є науково-популярною. Матеріал для неї збирався впродовж 10 років у різних архівах, упорядковувався й опрацьовувався. Вона, можливо, і не побачила би світ, якби не професор Мар’ян Токар, який став ідейним натхненником видання. Цією книгою ми хотіли показати, що Закарпаття не лишалося осторонь великих європейських воєнних подій”, – розповів Федір Шандор.
Як зазначено в анотації, загалом Закарпаття пережило понад 60 воєн і воєнних походів, руху озброєних загонів і армій на своїй території. А ще – в значній кількості інших мілітарних подій, які відбувалися за межами регіону, але в них брали участь тисячі закарпатців.
Хроніка охоплює період від ІІ століття і до сучасності
Книгу перекладуть угорською
За словами Федора Шандора, наразі книга доступна лише українською мовою, проте вже зараз йдеться про її переклад угорською, аби поширювати й популяризувати видання Угорщині.
Серед упорядників видання: Федір Шандор – доктор філософських наук, професор кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ, Надзвичайний і Повноважний посол України в Угорщині; Маріан Токар – доктор наук з державного управління, професор кафедри соціології та соціальної роботи УжНУ, директор НДІ політичної регіоналістики, старший науковий співробітник відділу історії та краєзнавства ЗОКМ ім. Т. Легоцького.
Книга адресована широкому читацькому колу – історикам, краєзнавцям, студентам, школярам і всім, хто цікавиться історією та мілітарними подіями Закарпаття.
Дату і час презентації в Будапешті організатори повідомлять пізніше.
Упорядники книги: Федір Шандор та Мар’ян Токар
Тетяна Клим-Кашуба, Varosh
До теми
- Закарпатський облмуздрамтеатр цього тижня відкриє свій 80-й театральний сезон
- В Ужгороді завершується проєкт «Хібукі: терапевтичний друг для дітей героїв»
- Рятувальники Закарпаття: 40 людей вдалося врятувати з вогню у 2025 році
- Гірські рятувальники селища Усть-Чорна допомогли туристці, яка травмувала ногу в горах
- У Мукачеві судитимуть групу юнаків за обвинуваченням у зґвалтуванні жінки
- Іноземний перевізник сплатить штраф за каботажні перевезення на Закарпатті
- Ужгород завтра, 26 вересня, прощатиметься із двома захисниками
- «Народне вбрання крізь час і технології»: в Ужгородському скансені відкрили унікальну виставку
- Поліцейські Воловця врятували життя пенсіонерці, яка постраждала від сексуального насильства — підозрюваного у злочині затримано
- 80 млн євро інвестицій і 1,5 млн літрів плазми на рік: в Ужгороді завершують будівництво потужного фармацевтичного заводу
- Поліцейські Ужгорода оперативно розкрили умисний підпал авто: у злочині підозрюють неповнолітнього
- Турнір пам’яті Миколи Жуковського об’єднав добровольців-вогнеборців з 5 країн
- За минулий тиждень закарпатські патрульні винесли 950 постанов за перевищення дозволеної швидкості
- «100 тис грн на карту» - на Великоберезнянщині судитимуть львів'янина, який намагався «купити» виїзд за кордон
- Перший Центр ментального здоров’я для дітей та підлітків відкрили на базі Закарпатської обласної дитячої лікарні
- У центрі Мукачева відбулося урочисте відкриття нового пластового року
- Правоохоронці Хустщини затримали переправника військовозобов’язаних через кордон – фігурант саме супроводжував групу клієнтів
- Культурна дипломатія в дії: делегація з Краловоградецького краю відвідала Закарпаття
- Ужгород прийняв найбільшу технологічна конференцію краю - Future Code: AІ
- У Мукачеві водій BMW на підпитку влаштував аварію, тікаючи від поліції
До цієї новини немає коментарів