НЕ ВЩУХАЮТЬ ПРИСТРАСТІ НАВКОЛО БРУСТУРЯНСЬКОГО ДЕРЖЛІСГОСПУ: НА ЧИЙОМУ БОЦІ ПРАВДА?
В Ужгородському прес-клубі відбулася зустріч з журналістами екс-директора ДП "Брустурянське ЛМГ" Володимира Фабриція, директора МПП "Бирть" Валерія Павлюка, депутата Тячівської райради Володимира Калинюка та директора ТОВ "Ельдорадо" Івана Фабриція. Мова йшла про конфлікти між теперішнім та попереднім керівництвами Брустурянського держлісгоспу, а також про те, яким чином ведеться діяльність в одній з найбільш прибуткових галузей області.
За словами Володимира Фабриція, нині у лісовій галузі області проводяться незаконні оборудки та процвітає корупція. Ще за часів свого керівництва ( 2003-2005 роки) у Брустурянському держлісгоспі, розповів Володимир Фабрицій журналістам, він виявив 18 тис. самовільних рубок, про що було передано матеріали в управління лісового господарства. Проте, стверджує він, лісничі покарання не отримали, а " в немилість" до обласного управління лісового господарства потрапив сам директор ДП "Брустурянське ЛМГ". Тим часом переконаний Володимир Фабрицій закарпатський ліс постійно незаконно вивозять. Він з колегами не раз звертався за допомогою у правоохоронні органи, дійшли навіть до прем’єра, звідки листи були направлені у Державний комітет лісового господарства, але замість покарання "винних лісників поновили на роботі через суд"-- зазначив Володимир Фабрицій.
Невтішну картину діяльності вже лісопереробних підприємств змалював Іван Фабрицій, директор ТОВ "Ельдорадо". Він зазначив, що "тендери по виділенню деревини в області відкладаються через те, що лісовий фонд давно проданий", а на "неугодних підприємців" після звільнення В.Фабриція чиниться тиск. "Півтора роки тому наші три підприємства мали 300 робітників, ми сплачували півтора млн..грн. податків.-- каже Іван Фабрицій, -- тепер на одному з них залишилось близько 30 працівників, оскільки немає сировини. Незадоволений забезпеченням деревинною сировиною і керівник МПП "Бирть" Валерій Павлюк: "На сьогодні підприємство, яке з 1998 року займалося будівництвом доріг, залишилося без роботи. Оскільки у лютому цього року нам виділили тільки 3 тис. куб лісу. А якщо фірма має 100 працівників їй цього недостатньо. Ще 2 тис. куб. вдалося отримати, але "у важкодоступних місцях". "Щоб зрубати хащу—треба платити гроші",-- каже Валерій Павлюк і називає цифру 2 тис.у.о. за 2 тис.куб. лісу, --стільки йому пропонували неофіційно заплатити.
Згадали учасники зустрічі і про село Лопухово, на території якого і розміщується ДП "Брустурянське ЛМГ". Незважаючи на своє природне багатство –ліс, який ще не вирубали остаточно, селяни не процвітають. Немає коштів навіть на місцеву школу--цього року її закривають через аварійний стан,-- повідомили журналістам тячівці.
skilki stojit abi napisat taki slova pro takich idiotiv?Zapitajtes u Lopuchovi chto pro nich skaze dobre slovo