Казковий дивосвіт і розмай творчостід емонструє ювілейна виставка Людмили Губаль

На запрошення авторки радо відгукнулися і працівники КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради.
ВЕРНІСАЖ, НЕ СХОЖИЙ НА ІНШІ…
На цій виставці були схожості до інших ювілейних вернісажів – почесні грамоти, квіти й подарунки. Та були на вернісажі Людмили Губаль і відмінності, головна з яких – особлива атмосфера, яка народжувалася від споглядання десятків робіт, що тісно прилаштувалися, котрі на стінах, а котрі на столах цієї великої зали. Твори напряму говорили з глядачем мовою, яка бере початок з дитячого світу мрій, казок, веселих пригод і різнокольорових подарунків. У вишитій народним орнаментом сукні, з привітною посмішкою на обличчі Людмила Мар'янівна, здавалося, постала перед гостями в образі щедрої феї й казкарки.
Відчуття, які переживали глядачі на виставці, можуть народжуватися лише завдяки справжній майстерності, а також високій любові до мистецтва. На цьому наголошували учасники відкриття ювілейної виставки. Коротко розповідаючи біографію Людмили Губаль, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту, доктор історичних наук Василь Коцан зазначив, що, закінчивши у 1983 році з відзнакою Ужгородське училище декоративно-прикладного мистецтва, вона на все життя пов'язала свою долю з творчістю в руслі народних традицій.
«Сьогоднішня виставка є яскравим підтвердженням того, що творчі пошуки її авторки надзвичайно широкі і що вона працює у різних видах, жанрах як прикладного, так і образотворчого мистецтва, – підкреслив директор музею. – Це і вишивані сорочки, рушники, живопис, писанкарство, декоративний розпис на склі, кераміка… Те ж стосується і вибору технологій та матеріалів, бо вони ті ж, що завжди жили в народі, передавалися з покоління в покоління у Карпатському регіоні».
Музей підтримує з Людмилою Губаль і обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України, який вона очолює, давні й плідні контакти. Вона є ініціаторкою різних мистецьких акцій, які проводяться в музеї. Це – виставки, присвячені державним і регіональним святам, благодійні ярмарки на потреби ЗСУ, а також майстер-класи, що їх веде сама голова Спілки. Нині вони стали окремими музейними майстернями – школою гончарства, ліплення з глини, писанкарства.
НАЙПЕРША ЕМОЦІЯ – ДОБРОТА
Вітаючи ювілярку з виставкою, перший заступник голови Закарпатської обласної ради Андрій Шекета зазначив: «Оглянувши виставку, я визначив для себе головну емоцію, яку вона викликає. Це – доброта. Веселі образи, світлі кольори, а також казкові персонажі – це те, чого нам у сьогоднішній суворій, часто трагічній реальності дуже не вистачає». Тож, за висновком посадовця, пані Людмила виконує важливу місію, підтримуючи дух людей, їхній настрій, що «все в нас буде добре».
Андрій Шекета подякував авторці за її значний внесок у розвиток мистецтва краю, вручивши Грамоту Закарпатської обласної ради.
Не шкодував слів у визнанні таланту й високої майстерності, що їх демонструє авторка вернісажу, директор департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, заслужений артист України Євген Тищук. Передав мисткині вітання від голови Закарпатської ОВА Мирослава Білецького та вручив Почесну грамоту. Керівник профільного департаменту відзначив особливу рису, властиву творам ювілярки – живі, впізнавані характери її казкових героїв. Водночас зробив наголос на її великій любові до мистецтва, працелюбності.
З щирими словами вітань звернулася до героїні дня завідувачка народного етнографічного музею КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслужена майстриня народної творчості України Наталія Стегура. З рук колегині та давньої подруги Людмила Губаль отримала букет квітів і Почесну грамоту від ООМЦК, в якій висловлена подяка за багаторічну творчу співпрацю.
Відзнаку за відмінну роботу та величезний внесок у виховання та навчання юних здобувачів мистецької освіти разом із квітами вручила Людмилі Мар'янівні начальниця відділу культури Холмківської сільської ради Леся Дубенко.
Знана телеведуча, заслужена журналістка України Ростислава Джумурат, разом із якою авторка ювілейної виставки підготувала десятки передач, присвячених народному мистецтву, зізналася в глибокій пошані та визнанні таланту Людмили Губаль.
КОЛИСЬ ВИХОВАНКА – НИНІ ВИКЛАДАЧКА ХУДОЖНЬОЇ ШКОЛИ
Своє «пісенне» слово сказали учні та викладачі Коритнянівської школи мистецтв, в якій Людмила Мар'янівна впродовж багатьох років викладає образотворче мистецтво. Учасниці ансамблю «Глорія», в якому за солісток виступили юні Еліна Гумен і Наталія Литвин, а за концертмейстера директорка цієї школи Тетяна Іллар, натхненно заспівали кілька закарпатських народних пісень. А потім – «Многая літ!»
На шляху до майбутньої професії Людмила Губаль, нині викладач у школі мистецтв, й сама навчалася в художній школі.
«У нас, – пригадує, – усе було по-справжньому: місили глину, випалювали кераміку, компонували композиції, малювали. Кількох років занять мені вистачило, щоб остаточно з’ясувати: це моє...»
Здобувши в училищі декоративно-прикладного мистецтва фах майстра з художнього різьблення по дереву, Людмила Мар'янівна ніколи не зупинялася в опануванні інших видів образотворчого мистецтва. Тож своїми для неї є і вишивка, і кераміка, і живопис, і розпис на склі та диньках, і виготовлення ляльок-мотанок та казкових персонажів… Здається, нема такого виду прикладного мистецтва, в якому ювілярка не сказала б свого вагомого слова.
Творчий шлях ювілярки, багатий досягненнями, триватиме й надалі. Тож хочеться побажати їй здоров'я, натхнення, новий ідей для своїх робіт, якими, впевнений, вона продовжуватиме всіх нас радувати.
Василь БЕДЗІР, завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
Фото автора
До теми
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Визначено переможців Відкритого фестивалю-конкурсу театрального мистецтва «Ужгородський Березіль»
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту представили виставку «Сільваші. Випадковості та монохроми»
- В обласному центрі - Відкритий фестиваль-конкурс театрального мистецтва «Ужгородський Березіль», який уперше проводить Академія культури і мистецтв
- В Ужгороді відкрили виставку робіт 13 молодих закарпатських митців
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- 80 років Ужгородській музичній школі: перший державний мистецький навчальний заклад на Закарпатті відзначив річницю заснування
- Камерна виставка Аурелії Федор «Назустріч весні» експонується в Ужгородському замку
- У Мукачеві відбудеться новий театральний фестиваль "Сцена для двох"
- Ужгородський скансен розпочав підготовку до Міжнародної виставки-ярмарку «Світ писанки» і запрошує до участі майстринь-писанкарок
- Історія однієї картини: «Автопортрет» Петра Шолтеса
- В Ужгороді посадили гілочку із верби, яку посадив Тарас Шевченко під час заслання у Казахстані.
- В Ужгороді відбулися Шевченкові читання
- Учні мистецьких шкіл Закарпаття презентували свої твори на виставці «Об’єднаймося ж, брати мої»
- «Шевченко єднає Україну» – тематичний захід відбудеться у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- В очікуванні Великодня: в Ужгородському скансені розпочинає роботу Майстерня писанкарства
- Ужгородський скансен запрошує на презентацію дебютної книги Михайла Марковича «Ватра в Карпатах. Репортажі з минулого»
- Ювілейну виставку творів Михайла Сапатюка презентували в Ужгороді
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на перший весняний концерт
До цієї новини немає коментарів