В Ужгороді презентували електронний довідник правової допомоги для переселенців

Про це інформує міськрада.
Чергове засідання Координаційної ради з питань внутрішньо переміщених осіб, під час якого обговорили актуальні питання інтеграції, соціального захисту та забезпечення прав ВПО в громаді, відбулося в Ужгородській міськраді.
На початку члени Координаційної ради підтримали ротаційні зміни у її складі – новим членом Ради стала Анжеліка Бєлова, яка є засновницею та президенткою громадської організації «Об'єднання ромських жінок «Голос Ромні». Під час засідання, зокрема, ознайомилися з результатами моніторингу доступу ВПО до системи безоплатної правничої допомоги в місті. Йшлося про необхідність подальшого посилення інформаційної підтримки переселенців та забезпечення можливості отримання юридичних консультацій для вирішення соціальних, житлових і майнових питань. Громадська організація Карпатська Агенція Прав Людини «Вестед» презентувала новий електронний довідник, створений для надання доступної та практичної правової інформації людям, які потребують підтримки у захисті своїх прав, він доступний за посиланням: Електронний довідник правової допомоги Окрему увагу члени Координаційної ради приділили обговоренню законопроєкту №12301 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». Учасники проаналізували можливі зміни, які можуть вплинути на соціальні гарантії, державну підтримку та правовий статус переселенців у громадах. Також підбили підсумки роботи за І квартал 2026 року спеціальної комісії з розгляду питань щодо погодження фінансування для учасників бойових дій з тимчасово окупованих територій, які мають статус внутрішньо переміщених осіб. Обговорили й стан ведення житлового обліку в місті, зокрема, йшлося про забезпечення права внутрішньо переміщених осіб на постановку на квартирний облік. Крім того, порушили питання захисних споруд цивільного захисту в Ужгороді та забезпечення безперешкодного доступу до них. Виконувач обов’язків міського голови, заступник міського голови Ужгорода Михайло Маргіта подякував членам Координаційної ради за активну громадянську позицію, ініціативність та постійну комунікацію. Наголосив, що саме відкритий діалог і спільна робота міської влади, громадських організацій та представників ВПО дозволяють реагувати на потреби людей і знаходити ефективні рішення для їх підтримки та інтеграції в життя громади.
До теми
- Уперше в Ужгороді Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн
- Рішення позачергової сесії Ужгородської міськради відкриває шлях до модернізації ліцею ім. Августина Волошина за стандартами НУШ
- Ужгород посилює енергетичну стійкість: міська рада обговорила співпрацю з чеськими партнерами
- Термін компенсації за розміщення ВПО збільшено до 90 днів
- На Закарпатті військовослужбовці, ветерани та родини загиблих захисників отримали нові квартири
- Соціальна стипендія для студентів ВПО: хто має право та як її отримати
- Богдан Андріїв вручив грамоти міської ради кращим художнім гімнасткам
- На сесії Ужгородської міськради обговорили розвиток і модернізацію водоканалу
- Енергетика, земля та кладовище «Барвінок»: ключові теми сесії Ужгородської міськради
- Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв провів черговий особистий прийом громадян
- Ужгород перезавантажує інвестиційний портфель-2026: які проєкти отримають фінансування
- Емпатія як професійна навичка: в Ужгородській міськраді говорили про безбар’єрність
- Богдан Андріїв взяв участь у роботі IV Міжнародного саміту міст і регіонів
- Майже 1,8 мільйона гривень виділили із бюджету Ужгорода на допомогу хворим містянам
- 1 млн 350 тисяч гривень із бюджету Ужгорода виділять рідним полеглих Захисників України
- Ще 6 мільйонів на підтримку ЗСУ виділили із бюджету Ужгорода
- Двом ужгородкам Указом Президента України присвоєно звання «Мати-героїня»
- Ужгород отримав ще один автобус від чеського міста-побратима Брно
- В Ужгородській міськраді обговорили включення нових укриттів до системи цивільного захисту
- Міжбюджетна трансфертна співпраця: відбулася робоча зустріч керівництва Ужгорода та Холмківської громади

До цієї новини немає коментарів