РЯТУВАЛЬНИКИ ПРОГНОЗУЮТЬ „ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНУ” ЗИМУ

Рятувальники МНС з тривогою очікують першого серйозного похолодання, яке за прогнозами синоптиків наступить 13-14 жовтня. Саме в ці дні позначки термометрів вночі подекуди опустяться до чотирьох градусів морозу, а відтак потрібно налаштуватися на те, що в хід підуть додаткові засоби обігріву осель та помешкань закарпатців – електроприлади, а значить і пов’язані з ними пожежі.

 

Особливо складною може виявитися ситуація в обласному центрі. За інформацією головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Закарпатської облдержадміністрації, станом на 1 жовтня опалювальні системи Ужгорода готові до роботи на 46,3 відсотка, що менше половини від необхідного.

„Відсутність тепла в оселях та використання для опалювання приміщень газових плит та електроприладів у багатоквартирних будинках неминуче призведе до збільшення кількості пожеж, випадків загибелі та травмування людей на них” – розповідає начальник головного управління МНС України в Закарпатській області Іван ГЕЦЯНИН.

- Це не голослівне твердження, все це підтверджено відповідними фактами минулих років. Згадайте скрутні 1995-1996 роки, або ж до чого призводили так звані „віялові відключення” електроенергії. Тоді в кілька разів зросла кількість пожеж, спричинених використанням відкритого вогню (свічок і т. п.).

Якщо нічого не зміниться вже завтра ми зможемо казати про зростання кількості вогняного лиха від коротких замкнень електромереж, адже більшість багатоповерхівок не розраховані на такі потужні струмоприймачі, якими є електронагрівальні прилади.

Не менш відверто, розповідають про негативні моменти підготовки до зими й аналітики ГУ МНС України в Закарпатській області. Зокрема, вони прогнозують зміну в соціальній стратифікації жертв вогню. В минулі роки близько 70 відсотків загиблих внаслідок пожеж та їх вторинних небезпечних проявів (насамперед диму) були переважно людьми слабко адаптованими до сучасних реалій життя – ті що зловживали алкогольними напоями, соціально необлаштовані або як їх ще називають „складний контингент”.

Сьогодні ж як твердять рятувальники коло потенційних „погорільців” може суттєво розширитися за рахунок „електричних” причин пожежі. До їх числа увійдуть люди, котрі користуються централізованим опаленням, а за його відсутності - електронагрівальними приладами, та ті, хто впродовж кількох років через різні причини (насамперед безгрошів’я) не здійснював ремонту електромереж.

Не секрет, що саме осінньо-зимовий період у плані загибелі й травмування людей завжди був найбільш проблемним. Хоча кількість пожеж взимку менша ніж влітку, однак зимові пожежі завжди більш збиткові, і що головне саме в цей період року гине і травмується найбільша кількість людей.

- Безперечно, рятувальники не закликають краян до того, щоб вони мерзнули у своїх оселях. Однак, ми змушені наголосити – продовжує Іван ГЕЦЯНИН, - що з настанням осінньо-зимового опалювального сезону, часу, коли розпочнеться інтенсивне використання усіх можливих обігрівальних приладів, небезпека виникнення пожеж може набути загрозливих масштабів.

Вогонь, навряд чи шукатиме винних чи правих, а відтак в цій непростій ситуації хотілося б, щоб люди переглянули своє відношення до правил пожежної безпеки та застерегти їх від вогняного лиха. Щоб люди усвідомили, що існує подібна проблема, і, що це наша спільна проблема, а не проблема пожежників чи когось іншого, інакше лиха не обратися.

ЦП ГУ МНС України в Закарпатській області

 

13 жовтня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів