Росія і Україна планують разом розробляти Донбасівські шахти

Прем’єр-міністр Віктор Янукович і міністр вугільної промисловості Сергій Тулуб обговорили перспективи будівництва нових шахт в Україні.

 

Як повідомляє прес-служба Кабміну, Віктор Янукович підкреслив, що будівництво нових шахт дасть можливість забезпечити енергетичну безпеку України, замінивши високоякісним вугіллям природний газ, який споживається на теплоелектростанціях.

Міністр Сергій Тулуб проінформував голову українського уряду, заходи щодо збільшення об’ємів видобутку вугілля і поліпшення його якості виконуються відповідно до графіка, затвердженого Кабміном.

Під час зустрічі також Віктор Янукович і Тулуб обговорили добудову шахти "Нововолинська-10" (Волинська область), будівництво якої триває вже майже 20 р., і на добудову якої Мінвуглепром має намір виділити близько 300 млн гривень.

За словами міністра вугільної промисловості, в 2007 р. планується ввести в дію перший пусковий комплекс, що дасть можливість здобувати щорічно 300 тис. т вугілля.

Прем’єр Віктор Янукович підкреслив необхідність підвищення тарифних ставок і окладів працівників вугільної галузі у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати в 2007 році.

Тим часом, причина, за якою прем’єр доручив Мінвуглепрому збільшити кількість видобутку вітчизняного вугілля, може бути пов’язана з тим, що українським вугіллям зацікавилася Росія.

Зокрема, в середині жовтня поточного року, прес-служба Міністерства промисловості та енергетики РФ обнародувала повідомлення про те, що підкомісія з питань паливно-енергетичного комплексу Комітету Російсько-української міждержавної комісії вирішила провести інвентаризацію і аналіз міжурядових угод, що діяли, в газовій галузі та підготувати пропозиції про внесення до них необхідних змін. Зокрема така домовленість була досягнута між міністром промисловості та енергетики Росії Віктором Христенко і міністром палива і енергетики України Юрієм Бойком.

Міністри зазначили позитивний досвід постачань українській електроенергії, не затребуваній на внутрішньому ринку, до Росії в 2004-2005 роках. В результаті Христенко і Бойко доручили уповноваженим організаціям своїх країн провести переговори і укласти договори на постачання електроенергії з ОЕС України в ЄЕС Росії з урахуванням наявних технічних і сезонних можливостей на період 2006-2007 років.

Як результат, з листопада Україна почала експортувати електроенергію до Росії. Постачання здійснюються відповідно до договору, підписаного 25 жовтня, між закритим акціонерним суспільством "Інтер РАО ЄЕС" і державним монополістом зовнішньоекономічної діяльності "УкрІнтерЕнерго".

Тоді ж міністри Росії і України обговорили необхідність підготовки пропозицій про взаємне використання прикордонних запасів вугілля Східного Донбасу з метою раціонального використання надр. Вирішено сформувати сумісну робочу групу для вироблення відповідних пропозицій. Отже, не виключено, що найближчим часом Росія захоче купувати українське вугілля, услід за електроенергією.

Тим часом, щоб будувати нові шахти українська сторона не виключає залучення зарубіжних шахтобудівників. За словами міністра вугільної промисловості Сергія Тулуба "з 70 підприємств, що числяться, всього 40% "живих". Тому першим іспитом для українських шахтарів стане перший пусковий комплекс на шахті "Нововолинська-10". Міністр зокрема зазначив, якщо здача нової шахти пройде успішно, то Україна не привертатиме іноземних фахівців, якщо ж не вийде відкриття своїми силами, Мінвуглепром найматиме зарубіжних фахівців.

 

13 грудня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів