Закон про опозицію не прийнято
Верховна Рада сьогодні не розгляне проект закону про опозиційну діяльність в парламенті, хоча голосування за цим документом і було заплановано на 14 грудня. Про це повідомила лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді, координатор парламентської більшості Раїса Богатирьова. За її словами, притичина полягає в елементарній відсутності проекту в парламенті, не дивлячись на те, що розгляд документа був оголошений до розгляду на порядку денному.
Опозиція досить оперативно відреагувала на даний крок представників антикризової коаліції. Заступник голови Блоку Юлії Тимошенко Олександр Турчинов заявив про адекватні дії, до яких удасться дана політична сила у разі, якщо до закриття вечірнього засідання Верховної Ради в четвер не буде прийнято закон про опозицію.
Нагадаємо, що, згідно із проектом закону "Про парламентську опозицію", з метою контролю над законотворчою діяльністю опозиція отримує посади голів цілого ряду парламентських комітетів, зокрема, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, бюджету, функціонування судочинства, енергетичної безпеки. У профільних комітетах, де не передбачається головування опозиціонерів, вони отримують посади перших заступників. Крім того, опозиції гарантована посада заступника голови Верховної Ради.
При цьому Турчинов не уточнив, які саме "адекватні дії" послідують з боку опозиції у разі, якщо з’ясується, що відміна розгляду законопроекту про опозицію стала результатом провокації, але провести відповідну бесіду з головою парламенту Олександром Морозом обіцяв. На думку Олександра Валентиновича, в четвер мало місце елементарне маніпулювання спікером з боку Богатирьової. Як повідомляє прес-служба БЮТ, Турчинов стверджує, що всупереч рішенню Погоджувальної ради розглянути в четвер законопроект про опозицію, Богатирьовій в останню мить щось не сподобалося, "і вона дала команду Морозу" зняти питання із обговорення.
Коментуючи заяву тієї ж Богатирьової про змову БЮТ і "Нашої України" з питання про організацію дострокових парламентських виборів шляхом ветування Державного бюджету на наступний рік, Турчинов не став заперечувати прагнення блоку, очолюваного ЮВТ, провести дострокові вибори, проте категорично спростував зв’язок цієї ідеї з ветуванням бюджету. За словами заступника керівника Блоку Юлії Тимошенко, неприйняття головного фінансового документа країни не є підставою для розпуску парламенту. Крім того, Турчинов підкреслив, що БЮТ радив Віктору Ющенку не користуватися правому вето відносно закону про Держбюджет на 2007 р., а навпаки, пропонували, щоб цей "безглуздий і антисоціальний" документ був підписаний Олександром Морозом.
Якщо Олександр Валентинович не лукавив, і БЮТ дійсно готовий зробити все для підписання бюджету Морозом в існуючому вигляді, немає ніяких перешкод подолати вето президента: для цього вистачить голосів фракцій БЮТ і Партії регіонів, участь інших антикризовиків не є необхідністю. Тим більше що в цьому випадку "регіони", які не приховують свого роздратування фактом ветування Держбюджету Віктором Ющенком, як володар "контрольного пакету" акцій парламентської більшості можуть раптово не тільки виявити, що загубився в надрах секретаріату Верховної Ради законопроект "Про опозиції", але і підтримати цей документ.
До цієї новини немає коментарів