СВЯТКУЙМО БЕЗ ПРИГОД
Незабаром Закарпаття разом з усією державою порине у вир новорічних та різдвяних свят. Звісно, їх не можна собі уявити без красунь-ялинок, що виблискують вогниками різнобарвних гірлянд, гучних феєрверків та інших святкових “прибамбасів”.
Звісно, щоб вони приносили краянам лише щасливі й радісні миттєвості, а не запам’яталися лихом, спричиненим безконтрольним вогнем, Головне управління МНС України в Закарпатській області закликає всіх дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки, які, до слова, не складні.
200 x 150
Свято може зіпсувати, скажімо, порушення правил улаштування новорічної ялинки. Вистачить невеличкої іскорки, наприклад, від несправної гірлянди, запаленої свічки чи бенгальських вогнів, щоб зелена красуня перетворилася на палаючий смолоскип. Додаткового жару піддадуть легкозаймисті (зроблені з паперу, вати, целулоїду тощо) іграшки, якими часто прикрашають ялинки. Наслідок? У кращому випадку за таку легковажність ви розрахуєтеся знищеним крамом, у гіршому - власним життям. Кілька років тому у новорічну ніч через несправність електрогірлянди у власному помешканні загинула літня ужгородка.
Отож, щоб цього не трапилося, передусім, зелену красуню треба встановлювати на стійку основу. Для освітлення ялинки слід використовувати електричні гірлянди лише промислового виробництва. Підключати їх до мережі варто лише за допомогою штепсельних з`єднань. Також не зайве пам’ятати, що в жодному разі не можна залишати без нагляду ввімкнуту ілюмінацію. До слова, це особливо стосується підприємців. Вони, щоб надати своїм торговим закладам святкового й привабливого вигляду, вітрини та етажерки прикрашають “електричними вогниками”, часто залишаючи їх увімкненими на ніч. А даремно, бо закарпатським вогнеборцям доводилося вже неодноразово рятувати всілякий крам від знищення вогнем саме через не вимкнену ілюмінацію. Погодьтеся, не варто з успішного підприємця перетворитися на простого погорільця через якусь там гірлянду.
Дорослим варто в ці дні взяти дітей під особливу опіку, щоб вони не постраждали, самовільно користуючись бенгальськими вогнями, сигнальними ракетами, хлопавками чи петардами.
До речі, піротехніка вимагає до себе уважного й правильного ставлення і з боку дорослих. Безперечно, феєрія салютів, постріли ракет, вибухи петард, конфетті хлопавок, іскри фонтанів та бенгальських свічок подобається людям, але існує інший бік яскравого видовища, яке дарує піротехніка. Передусім, такі розваги не рідко закінчуються пожежами, на яких чимало людей отримують опіки обличчя, очей, кінцівок та інших частин тіла. Саме таке лихо спіткало рік тому одного з господарів Берегова у переддень Святого Миколая. Його неповнолітній син разом з товаришем на подвір’ї так дозапускалися петард, що одна з них потрапила в середину надвірної споруди та спричинила пожежу. На щастя, обійшлося без травмованих. Випадки, аналогічні даному, трапляються щороку.
Отож, щоб після використання різноманітних піротехнічних виробів з опіками та травмами не потрапити до лікарні й не опинитися серед зими без даху над головою, слід правильно користуватися цією продукцією, а також вона повинна бути якісною. У першому випадку гарантія безпеки – тільки тверезий розум і здоровий глузд людей, простіше – перед тим, як робити піф-паф, варто ретельно вивчити інструкцію й повністю її дотримуватися. У другому, купуючи піротехніку, особливо іноземного виробництва, слід перевіряти їх відповідність державному стандарту безпеки. Коли ж виникають хоча б маленькі сумніви, щодо якості продукції, то її краще не купувати, хоча б якою не була б привабливою ціна.
Отож, як бачимо основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів не складні й не вимагають особливих матеріальних витрат, але їх дотримання не дозволить затьмарити урочистості всілякими неприємностями, пов’язаними з вогняною стихією та травмуванням людей.
ЦП ГУ МНС України в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів