Зарплатні борги на економічно активних підприємствах державної та комунальної власності зросли

У Закарпатській області на 1 січня 2007 року заборгованість із виплати зарплат перевищувала такі борги порівняно із січнем 2006 року лише на 43,9 тисячі гривень і становила 2 мільйони 130 тисяч. Проте у лютому вона сягала 3 мільйонів 266 тисяч гривень.

 

- При цьому борги на економічно активних підприємствах державної та комунальної власності становили 2 мільйони 130 тисяч гривень і зросли на 109 відсотків, - коментує начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Віктор МАЦОЛА. — Підприємства держвласності заборгували 818 тисяч, комунальної - 435 тисяч гривень. Решта боргів - на совісті підприємств, що припинили виробничу діяльність чи стали банкрутами. Зауважу, що заборгованість на підприємствах державної власності знизилася на 37 відсотків, а комунальної, навпаки, зросла вп`ятеро. Але вже у
березні ситуація змінилася на краще. Економічно активні підприємства зменшили борги із 2 мільйонів 129 тисяч гривень до 1 мільйона 678 тисяч, тобто на 451 тисячу гривень.

- А як із, так би мовити, економічно пасивними підприємствами, тобто тими, що призупинили виробничу діяльність чи стали банкрутами?

- Борги перших сягають 290 тисяч гривень, збанкрутілих або тих, що перебувають у стадії банкрутства, - 850 тисяч. І поки вирішується їхня
подальша доля, говорити про поліпшення ситуації не доводиться. Додам, що істотне зростання боргу в лютому спричинили 13 нових підприємств-боржників, борги яких становили 985 тисяч гривень, або 46 відсотків загального боргу
економічно активних підприємств. Серед них - підприємства державної форми власності: Закарпатська геологорозвідувальна експедиція, ТОВ "Закарпатполіметали", а також 6 підприємств, що підпорядковані Мінагрополітики. Серед них - Солотвинський солерудник, "Тячівдержспецлісгосп", радгосп "Виноградівський", агропромисловий комбінат "Ужгородський". Після численних звернень до Мінагрополітики України Солотвинському солеруднику було виділено кошти для погашення заборгованості із зарплати, але це, вважаю, лише латання дірок. Бо ситуація на цьому стратегічно важливому підприємстві через постійне підтоплення копалень залишається непростою. В радгоспі "Виноградівський", приміром, найперша
причина всіх бід - неефективне використання колишнім керівництвом землі та майна. Досить сказати, що від продажу двох будинків у рахунок погашення заборгованості із зарплати не надійшло й гривні.
Змінилася ситуація й на ТОВ "Закарпатполіметали" - ДАК "Укрполіметали" переказала підприємству кошти і борг із 345 тисяч гривень скоротився до 125 тисяч. Відкрила фінансування берегівським геологам національна акціонерна компанія "Надра України".

Стан погашення заборгованості - пріоритетний напрям діяльності закарпатської влади. Наприкінці лютого ця проблема розглядалася на засіданні колегії Закарпатської облдержадміністрації та на розширеному засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості за участі представників облпрокуратури, ДПА, голів райдержадміністрацій, міських голів, головбухів підприємств-боржників. За фактами невиплати зарплат порушено 24 кримінальні справи, до відповідальності притягнуто 146 посадових осіб.

Іван ГУДЗОВАТИЙ, "Голос України"

 

13 березня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів