"Зупинимо туберкульоз разом!"

Громадські організації закликають вітчизняні ЗМІ приділяти більше уваги проблемі подолання епідемії туберкульозу в Україні

 

Українська громадськість та засоби масової інформації мають встановити суворий контроль за виконанням Загальнодержавної та місцевих програм протидії захворюванню на туберкульоз та запровадити постійний нагляд діяльності влади щодо захисту населення від туберкульозу, зазначається у Зверненні Міжнародної коаліції організацій "Зупинимо туберкульоз разом!" та Громадської ради з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні.

Виконання Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002–2005 роки було фактично зірвано в результаті відсутності поточного контролю над її виконанням. Впродовж часу дії попередньої Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз в країні не було налагоджено моніторинг виконання її заходів. Як результат, 70,4 % від загального обсягу асигнувань із державного бюджету в 2002-2004 роках на здійснення протитуберкульозних заходів було використано не ефективно та із порушенням чинного законодавства.
Водночас, в значній мірі незадовільне виконання завдань Національної програми боротьби із захворюванням на туберкульоз на 2002-2005 роки можна пояснити також не достатнім рівнем громадського контролю за діяльністю влади щодо здійснення нею державної соціальної політики в сфері боротьби із туберкульозом. Не адекватну загрозі національній безпеці з боку туберкульозу увагу цій проблемі приділяли і засоби масової інформації.

Цього року розпочато виконання "Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках", від успішної реалізації завдань якої залежить майбутнє України, яка потерпає від епідемії цього соціально небезпечного інфекційного захворювання. Проголошена в ній нова державна політика в галузі протидії захворюванню на туберкульоз передбачає вирішення цілої низки завдань політичного, організаційно-управлінського, медичного та медико-соціального характеру.

Однак, українська громадськість надзвичайно стурбована тим фактом, що попри державні програми боротьби із захворюванням на туберкульоз, ефективний механізм протидії епідемії досі не вироблений.

На жаль, переважна більшість засобів масової інформації не тільки вкрай пасивно відгукнулася на цю подію, але й не вдалася до власного, журналістського моніторингу виконання Загальнодержавної програми із самих перших днів її впровадження. Того, на погляд громадських організацій, вимагають уроки минулого періоду боротьби із захворюванням на туберкульоз та загрозливі тенденції зростання захворювання на туберкульоз в Україні.

Координаційна рада Міжнародної коаліції організацій "Зупинимо туберкульоз разом!" та Робочий комітет Громадської ради з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні звернулися до керівників та журналістів ЗМІ із закликом приєднатися до громадського моніторингу діяльності органів державної влади щодо вирішення проблем протидії захворюванню на туберкульоз в Україні і розгорнути на своїх сторінках та в ефірі широку інформаційну кампанію, спрямовану на створення належних суспільно-політичних умов для безумовного виконання завдань і заходів Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 рока", захисту прав та інтересів громадян України в умовах епідемії під гаслом "Від обізнаності населення, через спільні дії – до подолання епідемії туберкульозу в Україні!".

Звернення до ЗМІ підписали Почесний голова Громадської ради з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні, Радник Президента України, академік НАН України М. Жулинський, Співголова Міжнародної коаліції організацій "Зупинимо туберкульоз разом!", Голова Правління Міжнародної журналістської асоціації "Здоров‘я без кордонів" І. Горбасенко, Співголова Робочого комітету Громадської ради з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні, Голова Правління Фундації "Громадський рух "Українці проти туберкульозу" В. Руденко та Виконавчий секретар Громадської ради з питань протидії захворюванню на туберкульоз в Україні С. Борткевич.

Метою громадського моніторингу, який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", є сприяння успішній реалізації державної політики, спрямованої на вирішення актуальних проблем протидії захворюванню на туберкульоз в Україні шляхом створення механізму громадського контролю виконання Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках через поточний моніторинг діяльності центральних органів державної влади, визначених в якості її виконавців, щодо її впровадження у 2007 році.

Провідна щодо реалізації проекту організація – Всеукраїнська благодійна організація "Українська Асоціація благодійників". Керівник проекту – С. Борткевич./i>

 

12 вересня 2007р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів