Хто стане наступним губернатором?

Вирішуватимуть закарпатці на виборах 30 вересня

 

Вибори до парламенту стали темою номер один для обговорення в суспільстві. Адже обиратимуть новий склад Верховної ради і від розстановки сил в парламенті залежить майбутнє країни. Не менш важливим результат виборів є і для закарпатців – бо в залежності від результатів голосування на посаду керівника краю претендуватиме та чи інша політична сила. А зі зміною прем’єр-міністра та уряду буде змінено виконавчу вертикаль і в областях та районах. Зрозуміло, що тим, хто буде міністром культури чи спорту в наступному уряді, жителі області навряд чи дуже сильно переймаються. Але питання, хто стане наступним губернатором чи головою районної адміністрації стосується безпосередньо кожного закарпатця. Адже хочемо цього чи ні, в повсякденному житті ми так чи інакше стикаємося з державними структурами і від того, хто буде очолювати конкретну місцеву адміністрацію, залежить відношення чиновників до вирішення конкретних проблем людей.

На формування уряду і, відповідно, виконавчої вертикалі в регіонах претендують як біло-голубі, так і помаранчеві.

З Партією Регіонів все просто – якщо вони перемагають, то одноосібно призначають всю владну вертикаль. Для Закарпаття це сумна перспектива – бо є небезпека, що ми знову почуємо прізвища людей, які ще кілька років тому наводили жах на краян. Однак ймовірність цього все менша і менша – зважаючи на серйозне погіршення рейтингу регіоналів, а також те, що їх союзники СПУ і КПУ не проходять до парламенту, шансів сформувати уряд Партія регіонів не має.

Інша справа БЮТ та Наша Україна. Які б рейтинги не оприлюднювали соцыологи, їх спільний результат в сумі все рівно більший від результату ПР – отже, вони і будуть формувати нову вертикаль влади. З урядом все зрозуміло – діє домовленість, що премєра висуне та сила, яка набере більше голосів. Тут сумніві ні в кого не виникає – БЮТ має більший рівень народної підтримки,ніж НСНУ, тому ніхто не заперечує, що премєром повинна стати Тимошенко. Цікавіше питання з місцевими адміністраціями. Згідно домовленостей, тут діятиме інший принцип: яка партія з двох союзників (БЮТ і НСНУ) перемогла в конкрентній області чи районі, та й отримує право призначати відповідного голову обласної чи районної адміністрації. Тому виборчі перегони для жителів області зводяться до простого питання: яка команда буде формувати адміністрації в Закарпатті.

Фактично між НСНУ і БЮТом йде суперництво за те, хто набере більше голосів в області. БЮТу в цій ситуації простіше – в Закарпатті, як і в інших областях Західної та центральної України, спостерігається ріст рейтингу Тимошенко. Крім того, керівники регіональної організації не мають за собою ніякого негативу. А лідер закарпатських бютівців Кеменяш взагалі пішов на безпрецедентний для українських партій крок – він ініціював виключення з партії і позбавлення мандатів тих депутатів міських і районних рад, які були помічені в голосуванні за непрозорі рішення, які шкодили інтересам людей. Це все, безсумнівно, сприяло зміцненню лідерства БЮТу в краї.

Складніше боротись за перше місце в області нашоукраїнцям. Адже на сьогодні губернатор та голови районних адміністрацій – це їх люди. Тому, підтримуючи Нашу Україну, люди продовжують термін перебування на посадах теперішніх керівників. Враховуючи те, що закарпатці в своїй масі негативно оцінюють роботу обласної та районних адміністрацій, цей фактор позбавляє НСНУ підтримки тієї частини жителів краю, які незадоволені своїми місцевими керівниками в районах.

Крім того, постійно зявляється інформація про те, що нашоукраїнці в області застосовують не зовсім чесні методи на зразок підкупу виборців та використання адмінресурсу – це також відштовхує багато людей, адже часи вже не ті, що при Кучмі, коли за кілограм гречки купувались голоси виборців.

Ще один фактор впливає на результат нашоукраїнців в області – правда, він ніяк не пов’язаний з ідеологічними питаннями. Ні для кого не є таємницею, що невисокі результати на виборах Ющенка, а пізніше НСНУ були викликані тим, що цю силу в краї представляє В. Балога. Ставлення до нього в області є неоднозначним, що є наслідком його діяльності як в період губернаторства в 1999-2001 за часів Кучми, так і в період діяльності його команди вже в наш час. Тому є великий відсоток людей, які поділяють ідеї нашоукраїнців, але в силу негативного ставлення до Балоги не проголосують за цю силу. Адже, якщо в Закарпатті Наша Україна набере більше голосів, ніж БЮТ, це означатиме, що група Балоги і його люди в районах отримають контроль над областю на наступні чотири роки.

Таке суперництво є умовним і не шкодить демократичній коаліції, бо голоси з НСНУ можуть відійти тільки БЮТу і навпаки – тобто в сумі на рівні Києва буде один і той же результат. Важливо інше – що, відмічаючи в бюлетені ту чи іншу партію, людина не тільки визначає, хто буде наступним прем’єром, але й вирішує, хто буде керувати областю та районом. Зрештою, до виборів залишилось небагато – тож незабаром дізнаємось, який же вибір зробили закарпатці…

Закарпатський Фонд Вільного Волевиявлення

 

19 вересня 2007р.

До теми

Коментарі:

  1. 2007-09-22 / 14:03:00

    справді, все це херня і маячня,
    ситий бідному не товариш

  2. 2007-09-22 / 14:03:00

    чому ми займаємось лиш тим, що обговорюємо один одного, досить
    Голсуй за блок "Кучма"
    вибачте за політичну рекламу

  3. 2007-09-21 / 20:20:00

    Не вірте їм.

  4. 2007-09-21 / 16:52:00

    Народ! Зараз упаду від сміху. Де в якій країні крім пост-радянських використовують це поняття поза сферою міжнародних відносин? Занадто приїлося це слово у зв*язку із частим вживанням його радянською пропагандою. Нормальні політики у внутрішніх питаннях країни орієнтуються на прошарки. Говорити про весь народ - маячня. У мене з місячним доходом 5-7 тис. грн. які спільні соціальні проблеми з людиною дохід якої 100 тис.грн? А з тим хто заробляє 0,5 тис.? Хоча разом ми один народ.

  5. 2007-09-21 / 16:46:00

    жоден чиновник не любить народ, і не будьте наївними

  6. 2007-09-21 / 15:08:00

    Ага, а ти, хороший, та-а-к любиш народ!

  7. 2007-09-21 / 14:24:00

    Шановний АНОНІМ (14:08)!Ти дуже помиляєшся, що змін неебуде Зміни будуть, торму що НАРОД цього хоче!

  8. 2007-09-21 / 14:08:00

    Стаття замовна бютівська, спрямована насампепед проти НУ. А як же, шановні бютівці, обіцяна Юлею політика немочилова? А що буде, якщо зараз всі нашоукраїнські ЗМІ передрукують статтю, опубліковану на Репортері? А щодо "губернаторів", то просто поясню, що їх після виборів міняти ніхто не буде. Так що, не партеся.

  9. 2007-09-21 / 08:08:00

    Квадрат. Ми говоримо про замовність статті певною політичною силою, і у зв*язку з направленістю замовлення написаний брєд. Аналізувати який немає змісту.

  10. 2007-09-20 / 19:55:00

    Цензура??? Де???

  11. kvadrat 2007-09-20 / 19:21:00

    Які б вибори не відбулися, вони завжди несуть певні зміни в політичних розкладах, так буде і тепер. А стосовно того що Кеменяш і Балога виступають в різних вагових категоріях то треба визначитись про що ми говоримо, про те що Балога дуже хороший державний діяч чи про те що він випадково став головим канцеляристом? І вплив його може чуже скоро впасти тим більше, що ві вже падає...

  12. 2007-09-20 / 18:31:00

    Увага ! на сайті цензура !

  13. 2007-09-20 / 18:01:00

    Опустися на землю. Голови ОДА будуть погоджуватися в рамках широких політичних домовленостей. Якесь Закарпаття Юлю цікавити не буде, як не цікавить і зараз.

  14. 2007-09-20 / 17:42:00

    ..., але при призначенні голови ОДА його кандидатуру необхідно погоджувати з Премєром і я дуже сомніваюсь що згадані особи (не від БЮТ) зможуть пройти майбутне чистилище ЮВТ!

  15. Unclesem 2007-09-20 / 17:25:00

    Кажется глав ОДА назначет президент. А унас будут 30.09 выборы только в Раду. или я не прав?