У ТАРНІВЦЯХ ЗНАЙШЛИ ГРАНАТУ Ф-1
Учора пообіді в селі Тарнівці Ужгородського району під час копання траншеї біля подвір’я приватного обійстя на вул. Центральній, було знайдено черговий вибухонебезпечний предмет.
Необережне поводження з ним могло призвести до трагедії, однак, знайшлися тямущі люди, які повідомили місцеві органи влади.
Граната Ф-1 зберігалась в закарпатській землі з часів Другої світової війни. Це встановили фахівці піротехнічного розрахунку аварійно-рятувального загону спеціального призначення (АРЗ СП) ГУ МНС України в Закарпатській області, які й здійснили вилучення та знешкодження вибухонебезпечного предмету.
Як свідчить статистика, з активізацією земляних робіт на Закарпатті також починається своєрідний апогей "боєприпасної" проблеми. Судіть самі, так лише упродовж дев’яти місяців піротехніки аварійно-рятувальної служби області знешкодили 20 артилерійських снарядів, 3 мінометні міни та 2 гранати.
Варто наголосити, що населення, при виявленні небезпечних знахідок, не завжди робить правильні висновки. Тому варто в черговий раз нагадати, що знайдене “відлуння війни” краще залишати на місці, а не “тягнути” до власної оселі, адже фактично, беручи їх в руки, вони несуть власну смерть. Цьому підтвердження нещодавня трагедія, що розігралася в Оріховці, коли на знайденому снаряді, намагаючись її розібрати, загинув молодий чоловік.
Судіть самі, якщо маленька протипіхотна міна, що має в середині 20 грамів тротилу, здатна відірвати ступню людині, то наскільки трагічними можуть бути наслідки вибуху 82-міліметрової міни, що містить 540 грамів вибухової речовини. Або що найпоширеніша знахідка – артилерійський 76-міліметровий снаряд у разі вибуху дає розліт осколків до 300 метрів, а летять вони зі швидкістю 800-900 метрів за секунду.
Головну небезпеку у вибухонебезпечних “подарунках” Другої світової війни містять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпаси. Від вологи, довгого перебування в землі, при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки – пікрати, які становлять основну небезпеку (зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів). Вони вибухають навіть від невеликого тертя, іскри, удару.
Тому, при виявленні вибухонебезпечного предмету, до нього не можна навіть доторкатися – це дуже небезпечно. Передусім, потрібно обгородити місцезнаходження ВНП й нікого до нього не допускати. Для цього організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників органів влади. Повідомити органи влади, міліцію, військовий комісаріат, рятувальників.
Небезпечні знахідки знищуються підриванням на місцях або в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками.
ЦП ГУ МНС України в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів