"Чому тільки мер Ужгорода Сергій Ратушняк не встиг за поїздом обігрівального сезону, а інші міські голови зробили це вчасно...?"
Віце-премєр Володимир Рибак звинуватив ужгородського міського голову у тому що в Ужгороді немає тепла
Ситуацію, що склалася з початком опалювального сезону в області, було проаналізовано у середу на нараді під головуванням Олега Гаваші, голови облдержадміністрації, керівників ВАТ “Закарпатгазу”, територіального управління Держінспекції з енергозбереження по Закарпатській області, “Закарпаттеплокомуненерго”, “Уж-тепло”, “Мукачів-тепло” та інших.
Загалом область готова до початку опалювального сезону: підготовлено 100 відсотків житлового фонду та всі 822 комунальні котельні. У повному обсязі підготовлено і 703 школи, 506 дитячих садків та 59 лікарень. Однак наразі тепло подано тільки в ті установи й організації, де є автономне опалення: скажімо, серед медичних закладів – це кардіодиспансер, обласна дитяча лікарня в Мукачеві, онко-, туб-, наркодиспансери, психіатрична лікарня в Берегові, госпіталь на Льва Толстого в Ужгороді, Свалявський дитбудинок, санаторій "Малятко". Решта установ без тепла, оскільки досі жодне підприємство комунальної теплоенергетики не уклало угоди на постачання природного газу в новому опалювальному сезоні. Причина одна – борги за спожитий газ. Серед найбільших боржників – Ужгород, Мукачево та "Закарпаттеплокомуненерго". Ужгород, в якому тепло мешканцям подають дві структури – "Уж-тепло" і "Енергетичні системи м. Ужгород", – боргують відповідно 6,9 мільйона та 296,5 тисячі гривень, м. Мукачево – близько 1,9 млн. грн. та „Закарпаттеплокомуненерго" – близько мільйона гривень. Питання в НАК “Нафтогаз України” ставиться однозначно: ліміти на газ будуть виділятися тільки за умови 100-відсоткової проплати підприємствами теплоенергетики спожитих енергоносіїв за 2007 рік та наявності плану погашення заборгованості за 2006 рік.
Як і минулого року, найскладніша ситуація в Ужгороді. Якщо в Мукачеві для зменшення боргу сесією вже виділено 700 тисяч гривень з міського бюджету на цей місяць і стільки ж – на наступний, то в Ужгороді досі питання не вирішено. Мерія тільки планує черговий раз взяти кредит на 2 млн. гривень під заставу майна.
Аби зменшити борг "Закарпаттеплокомуненерго", яке постачає тепло в райцентрах, мерії міст Берегова, Хуста, Іршави, Перечина, Сваляви, селищні ради Воловця і Вишкова та Іршавська і Хустська райдержадміністрації виділяють кошти з бюджетів. Крім того, 300 тисяч буде виділено із обласного бюджету.
Таким чином, станом на середу, 17 жовтня, “Мукачів-тепло” підписало угоду про постачання природного газу і найближчим часом має отримати ліміти на газ.
19 жовтня в Києві ліміти “вибиватимуть” “Закарпаттеплокомуненерго”, “Уж-тепло” та "Енергетичні системи м. Ужгород". Перше підприємство має всі шанси отримати ліміти, оскільки борг погашається. Отримання лімітів для “Уж-тепло” та "Енергетичних систем м. Ужгород" під великим питанням, оскільки досі питання погашення боргу міською владою обласного центру не вирішено.
Олег Гаваші дав доручення керівникам теруправління інспекції з енергозбереження та “Закарпатгазу”, як тільки підприємства отримають ліміти, розпломбувати котельні цих структур і негайно подавати газ.
Тож мукачівці і мешканці інших райцентрів області найближчим часом тепло отримають. А як бути ужгородцям? Вирішити їх проблеми може тільки міська влада, адже це її безпосередня компетенція. З боку обласної влади робиться все можливе, аби проблема була вирішена.
До цієї новини немає коментарів