Вирок суду за работоргівлю — підписка про невиїзд
На сьогодні за кордоном працюють 70 тисяч закарпатців. Про це на прес-конференції повідомив директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.
Така чисельна міграція сприяє розвитку работоргівлі. "Торговці людьми надають перевагу жінкам, яких використовують як робочу силу, або ж як сексуальний об’єкт", — зазначає перший секретар Представництва МЗС України в Ужгороді Дмитро Керечанин. Громадська організація "Веста", керівником якої є Інна Сабадош, займається попередженням нелегальної міграції, наслідком якої може бути работоргівля. На базі організації діє гаряча лінія (3-20-91), за якою можна отримати допомогу з питань виїзду за кордон (робота, навчання, одруження...).
Що стосується работорговців, то вони "виходять сухими з води". "Робота суддів, які ухвалюють вироки, не є ефективною, а все через прогалини в нашому законодавстві", — вважає оперуповноважений ВБЗПТЛ УМВС України в Закарпатській області Хайбар Азіз. "На Закарпатті, в період 2002—2007 років реальний строк за торгівлю людьми отримала лише одна людина. Покарання — позбавлення волі на 5 років з відстрочкою на 1 рік, тобто злочинець, виходячи з судової зали, продовжує займатися своєю діяльністю", — розповів п. Азіз. За його словами, наразі на Закарпатті у впровадженні три кримінальні справи з работоргівлі. В 2006 році відбувся судовий процес над зловмисником, який протягом трьох років вивозив дівчат до Чехії. Вирок суду — підписка про невиїзд і, як зазначив Х. Азіз, работорговець продовжує виконувати "улюблену" справу.
РІО
До цієї новини немає коментарів