Результати перевірок суб’єктів господарювання Виноградівщини невтішні

З метою дотримання всіма суб’єктами підприємницької діяльності вимог чинного законодавства в сфері здійснення готівкового обігу, ліцензування та патентування деяких видів господарської діяльності фахівцями ДПА в області спільно з ДПІ у Виноградівському районі проведено відпрацювання суб’єктів господарської діяльності Виноградівського району

 

З метою дотримання всіма суб’єктами підприємницької діяльності вимог чинного законодавства в сфері здійснення готівкового обігу, ліцензування та патентування деяких видів господарської діяльності фахівцями ДПА в області спільно з ДПІ у Виноградівському районі проведено відпрацювання суб’єктів господарської діяльності Виноградівського району з питань дотримання суб’єктами господарювання вимог Законів України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами” тощо, що призвело до нарахування значних сум фінансових санкцій.

У ході відпрацювання фахівцями інспекції проведено 41 перевірку суб’єктів господарювання району з питань дотримання ними податкового законодавства, за результатами яких застосовано штрафних (фінансових) санкцій на суму майже 60 тис.грн. За результатами перевірок встановлено системне приховування суб’єктами господарювання отриманого валового доходу приватними підприємцями у 25 випадках на суму понад 5тис.грн. та юридичними особами у 8 випадках на суму майже 3тис.грн.

Проведені перевірки показали, що підприємства, які надають послуги в сфері грального бізнесу, проводять розрахункові операції через РРО не в повному обсязі, в результаті чого занижують суми отриманих валових доходів та сплату податків до бюджету.

Так, під час перевірки підприємства “Н” працівниками ДПІ у Виноградівському районі було виявлено порушення порядку здійснення діяльності в сфері грального бізнесу без придбання торгового патенту та непроведення розрахункових операцій через РРО. Застосовано фінансові санкції на загальну суму 7,4 тис.грн. У ході перевірки товариства “П” встановлено факт невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній у денному звіті РРО, нещоденне роздрукування “Z” звіту. За зазначене порушення до товариства застосовано фінансові санкції на загальну суму 3,1 тис.грн. За результатами проведення перевірки товариства “О” було виявлено факт роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від встановлених товаровиробником, розбіжність готівки в касі. Застосовано фінансові санкції на загальну суму 1,5 тис.грн. При проведенні перевірки приватного підприємця П. встановлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями, на яких відсутні марки акцизного збору встановленого зразка, та нещоденне роздрукування “Z” звіту. За виявлене порушення до підприємця застосовано фінансові санкції на суму 2,0 тис.грн.

Орієнтовні річні втрати бюджету від заниження суб’єктами господарювання валового доходу (через непроведення готівкової виручки через реєстратори розрахункових операцій) складають понад 640тис.грн., в т.ч. 230тис.грн. податку з доходів фізичних осіб та 14тис.грн. єдиного податку, певна частина з яких надходить до місцевого бюджету.

Податківці звертають увагу всіх небайдужих до цієї проблеми громадян та наголошують, що стабільність податкових надходжень до бюджету є фундаментом для наповнення державою фінансових ресурсів, необхідних для її повноцінного функціонування, реалізації різноманітних економічних програм, оскільки податки є джерелом формування видатків на суспільні потреби: освіту, медицину, соціальне забезпечення тощо. Можливим це стане тоді, коли в чіткому функціонуванні податкової системи однаково будуть зацікавлені всі верстви населення, в тому числі й ті, які поки що не хочуть працювати в правовому полі та не сплачують податків до бюджету.

ДПА в Закарпатській області

 

09 квітня 2008р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів