Хто ліквідовуватиме надзвичайні події на залізниці?
Звістка про чергову надзвичайну подію на залізниці надійшло в оперативно-рятувальну службу Закарпаття 4 травня.
О пів дев’ятої вечора на станції Батєво Берегівського району із залізничної цистерни, що транспортувалася з м. Красноперекопськ до м. Будапешт, було зафіксовано витік хлориду заліза (60 крапель на хвилину). Причиною стала корозія металу біля зливного люка цистерни, через яку й утворився отвір.
Дана хімічна речовина за класифікацією відноситься до малонебезпечних (4 клас небезпеки), отож загрози здоров’ю місцевого населення, об’єктам життєзабезпечення та навколишньому середовищу не виникло. Проте, для недопущення сторонніх осіб, забезпечено охорону місця пригоди. Сама ж цистерна поки що перебуває на запасній колії у Батєві.
Закарпатські рятувальники вже неодноразово наголошували на проблемі, яка стає особливо актуальною влітку, коли залізницею транзитом перевозяться різноманітні хімречовини. За правило, різкі перепади температур не витримують запобіжні клапани і через їх спрацювання шкідливі речовини потрапляють назовні.
Влітку такі явища не рідкість поблизу прикордонного Чопа, де ємності з хімікаліями не витримують спекотного сонця й починають зовнішню атаку своїм вмістом. Подібний перебіг подій мають передбачити замовники і постачальники, під час завантаження, однак, це не завжди вдається.
На щастя, у даному випадку, хлорид заліза – це майже нешкідлива сполука. Втім, не важко передбачити якими були б наслідки, якщо в цистерні опиниться справді небезпечна чи легкозаймиста суміш. Відтак до біди – один крок.
Однак і ліквідація подібної загрози – також під питанням. На Закарпатті кілька років тому було скорочено залізничну аварійно-рятувальну бригаду, яка спеціалізувалася на ліквідації наслідків подібних надзвичайних подій (згідно чинного законодавства ліквідацію НС на залізниці здійснює сама залізниця, при цьому до ліквідації можуть залучатися і інші рятувальні сили та засоби).
Найближча ж сьогодні дислокується у місті Калуш сусідньої Івано-Франківської області, отож на оперативність дій у разі потреби сподіватись не доведеться. А за кожною зайвою хвилиною може стояти екологія регіону або ж навіть чиєсь життя. Звісно, у біді залізницю не залишать інші рятувальні служби, однак буде втрачено головне – час.
Насамкінець, залізниця, повинна дбати не лише про своєчасне перевезення вантажів, але й щоб транспортування було безпечним по маршруту слідування. Тоді не виникатиме надзвичайних ситуацій, а закарпатцям не доведеться вдихати небезпечні суміші з транзитних цистерн, які минають нашу область. Першим кроком до цього могло б стати відновлення скороченої аварійно-рятувальної бригади, принаймні, це дало б змогу ліквідовувати подібні аварії набагато швидше, аніж чекати на допомогу з Калушу.
ЦП ГУ МНС в Закарпатській області
До цієї новини немає коментарів